Coś do ocalenia

Okładka książki Coś do ocalenia Cora Carmack
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Coś do ocalenia
Cora Carmack Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Coś do stracenia (tom 3) literatura piękna
Coś do stracenia (tom 3)
Finding It
Jaguar
2015-01-22
2015-01-22
Inne

Dzisiaj zrecenzuje książkę „ Coś do ocalenia” Cora Carmack. Historia dziewczyny, która postanowiła uciekać przed samotnością i swoimi problemami. Miały pomóc jej w tym podróże po Europie. Myślała, że jeśli opuści granice swojego kraju, to problemy przestaną istnieć. Ale przecież problemy najczęściej są w naszej głowie. Dziewczyna ta lubi dużo imprezować i pić duże ilości alkoholu. W ten sposób właśnie za granica znalazła się w jednym z klubów. Mimo dobrego towarzystwa i świetnej zabawy, imprezka wymyka jej się spod kontroli, ale wtedy pojawia się on, wybawiciel :D Obserwator od samego początku. Pomaga jej pozbierać się i oto wtedy zaczyna się już ich wspólna historia :D Ale jak ona się potoczy, co wydarzy się dalej ? Czy uda jej się zapomnieć o problemach, a może pojawią się następne?

Jeśli chodzi o mnie, to książka bardzo wciągająca. Szybko ją przeczytałam, można powiedzieć że jednym tchem. Ciekawa i do tego zabiera nas w podróż po Europie razem z bohaterką.

Kelsey Summers jest piękna. Inteligentna. Wygadana. Bezczelna. Odważna. Seksowna jak diabli... I zmęczona...

Taki opis widnieje na okładce książki... jednak tak naprawdę Kelsey Summers to 22-latka, która już jest zmęczona życiem. Jej sposób na spędzanie czasu to upijanie się i przygodni faceci poznani klubach w europejskich krajach.

Kelsey nazywa to szumnie podróżowaniem.

I stało się! Podczas jednego z takich wieczorów, wspaniały chłopak (przypominający wizualnie greckie bóstwo - wiadomo) zakochuje się w niej. I to pomimo, że był świadkiem jak przed chwilą ktoś inny obmacywał ją na parkiecie, a następnie wymiotowała na ulicy. TAK! Dokładnie wtedy uznał, że to dziewczyna warta jego uwagi!

Nie rozumiem zabiegu łączenia mężczyzny o idealnej powierzchowności, unikającego kłopotów i nałogów, odpowiedzialnego i troskliwego z desperatem szukających pijanych dziewczyn w klubach.

Na szczęście tę książkę zabrałam na wakacje i na plaży była trochę mniej niż znośna, ale w zaciszu domowym chyba bym umarła z poczucia żenady i straty czasu.

Postacie płytkie, fabuła też. Nie ma tam nic do ocalenia.

Kelsey nazywa to szumnie...

Książkę przyjemnie i szybko się czyta. Czasami irytowała mnie główna bohaterka xD troszeczkę faktycznie łatwo się domyślić pewnych momentów, ale i tak czyta się dalej. Myślę, że warto przeczytać :)

Na półkach: , , , , , , ,

Mila książka, natomiast mało zaskakująca. Dobrze zbudowana postać głównej bohaterki. Hunt natomiast jest zbyt idealny, nawet gdy dowiadujemy się o jego przeszłości i mini mankamenty to jest idealnym samcem. Silny, twardy a zarazem super wrażliwy i opiekuńczy.
Podoba mi się przedstawione tu założenie, że "dom " to nie budynek, a poczucie bezpieczeństwa i szczęścia które się odczuwa otaczając się odpowiednimi ludźmi.

Kelsey podróżuje po świecie aby zapomnieć o wspomnieniach z młodości oraz znaleźć sposób, aby zdefiniować własne ja, czego od życia oczekuje. Ucieka od rodziców, którzy w żaden sposób jej nie wspierali (choć podróżuje za taty pieniądze).
Pewnego razu w klubie spotyka pewnego mężczyznę, który po jakimś czasie okaże się towarzyszem jej przygód.
Każde z nich ma swoje tajemnice.
Polecam

Każde z nich ma swoje...

Od początku podejrzewałam, że Hunt jest tym kim okazało się że był. Zaskoczenia nie było, chwilami historia nudziła mnie, ale zła nie była.

kelsey wyjeżdża z miasta aby uciec przed wszystkim co ja otacza do tej pory, a zwłaszcza rodzice. W barze gdzieś w świecie poznaje nowych ludzi i.... Hunta.
Mężczyzna jest trochę dziwny i tajemniczy jednak ... zakochuje się w sobie. każdy ma tajemnicę ale jaka rolę odgrywa Hunt.... kim jest i jakie jest jego zadanie , przeczytajcie

Chyba była to odrobinę słabsza pozycja od poprzedniej. Dopiero końcówka mnie zszokowała i sprawiła, że nie mogłam się od niej oderwać. Do tamtego momentu był to raczej przeciętny romans.

Cała seria jest fajna, ale raczej do przeczytania na raz. Szkoda, że nie sięgnęłam po nią dużo wcześniej. Myślę, że wtedy spodobałaby mi się o wiele bardziej.

Tą książkę można w zupełności czytać oddzielnie nie w części. Najbardziej wciągająca z całego cyklu. Cudownie spędzone razem chwilę Kelsey i Hunta okazały się kłamstwem. Znaczy nie zupełnie, to co przeżywali było prawdziwe. Książka jest super

Powtórzę się, ale co tam - lubię cykle, w których każda część dotyczy innej pary bohaterów, choć tych poprzednich trochę jednak brakuje :) Po historii Bliss i Garricka oraz Cade`a i Max czas na przyjaciółkę Bliss i Cade`a - Kelsey. Wydawałoby się, że ma wszystko - jest piękna, pochodzi z bogatej rodziny, właśnie skończyła college i zamiast kontynuować naukę wybrała się w podróż po Europie. Czy jednak szalone imprezowanie z ledwo znanymi obcokrajowcami jest tym czego oczekiwała? Kim okaże się tajemniczy wojskowy, który zaczyna opiekować się nią i choć coś ich do siebie przyciąga on nie pozwala, by zaszło między nimi coś więcej? Czy sekrety z przeszłości pozwolą im się zaangażować w tę znajomość?

• 2015
  • 2015