Jezioro

Arnaldur Indriðason Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Kleifarvatn
Jacek Godek
W.A.B.
jezioro arnaldur indridason
Kleifarvatn
Erlendur Sveinsson (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Godek
jezioro arnaldur indridason

Lubię autora, ale ta książka słuchała mi się trochę gorzej. Ale lubię te kryminały, spokojną narrację. Islandzka rzeczywistość kontra socjalizm niemiecki. Tak było, ale ja to pamiętam i nie wiem co jest bardziej mroczne.

nie mój klimat, dlatego z zaskoczenia bardzo lubię
czyta się łatwo, za łatwo, stąd moja ocena

Po moim już trzecim spotkaniu z Arnaldurem Indridasonem mogę być ponownie zadowolony i jednocześnie spodobał się styl, jaki autor ten prezentuje. Co do samej książki to jest wciągająca, interesująca i fajnie nawiązuje do czasów komunistycznych w Niemczech Wschodnich, jak również sam do końca nie byłem pewien czyj szkielet został znaleziony w jeziorze. Także reasumując, moje...

Islandzka rzeczywistość. Ciemność , samotnośc i trup na dnie jeziora, którego nazwa jest tak tajemnicza jak sam bohater dochodzenia - czy zabili sam sie rzucił z rozpaczy. Kulisy zimnej wojny w krajobrazie islandzkiej surowości. Ale żeby socjalizm dotarł tez tam, istne szaleństwo.

Do tej pory dwukrotnie zmierzyłem się z książkami autora. Jak dla mnie były przeciętne. Natomiast trzecie spotkanie z Indridasonem okazało się bardzo dobre.

Z jeziora Kleifarvatn niedaleko Reykjaviku wydobyto szkielet mężczyzny z dziurą w czaszce. Policja ma tylko dwie poszlaki: ciało leżało w wodzie ponad trzydzieści lat i zostało obciążone zepsutym radzieckim aparatem podsłuchowym. Czyżbyśmy mieli do czynienia z aferą szpiegowską z czasów zimnej wojny? Do wyjaśnienia zagadki rusza dziarska ekipa islandzkich policjantów:...

To moja pierwsza ksiazka trgo autora, ale niestety jestem lekko rozczarowna. Ta cala akcja, ciag imion, sytuacji, pomieszanych watkow, to wszystko bylo przewidywalne. Z ciekawosci przeczytam jeszcze jedna ksiazke, ale jesli mnie nie wciągnie i nie bedzie tego watku super ciekawosci to po raz 3 nie siegne.

Tym razem mroczna historia STASI z Lipska lat pięćdziesiątych XX wieku, okazuje się o wiele bardziej przerażająca niż ciemna islandzka noc. Erlendur, walczy z trudami ojcostwa i przekonuje się, że nawet stare dzieje potrafią niespodziewanie wrócić i ugryźć w tyłek. Dla miłośników islandzkich kryminałów.

Świetny kryminał

Bardzo kiepskie tłumaczenie.