Wampiry z Morganville. Księga 11: Światło dnia

Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 11: Światło dnia Rachel Caine
Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 11: Światło dnia
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 15) fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 15)
Daylighters
Amber
2014-01-08
2014-01-08
Anna Cichowicz, Edyta Jaczewska

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Morganville zmieniło się w pułapkę dla wampirów.
Pod nieobecność Claire miasto zmieniło się w bardziej czyste, zadbane, spokojne.
Miastem rządzi teraz fundacja Światło dnia, która próbuje wyleczyć z wampiryzmu wampiry.

Morganville zmieniło się w pułapkę dla wampirów.

Początkowe części mi się podobały i szybko biegłam do biblioteki po kolejną część żeby się dowiedzieć co stało się dalej. Jednak jakoś przy 6 tomie stało się dla mnie monotonnym ciągle kłopoty w jakie wpadają bohaterowie. Także wszystkie postaci im dalsze części czytałam tył one bardziej zaczynały mnie irytować.

Ostatnia część serii Wampiry z Morganville.
Pod nieobecność Claire i i jej przyjaciół wiele się zmieniło w mieście. Nasi przyjaciele razem z towarzyszącymi im wampirami zostają zatrzymani przez policję i rozdzieleni.
Miastem rządzi tajemnicza fundacja, która obiecuje mieszkańcom przyszłość bez wampirów.
Wydawałoby się, że to krok we właściwym kierunku.
Czy jednak faktycznie tak jest...to się dopiero okaże.
Książka do samego końca trzyma w napięciu. Niektórych zdarzeń się nie spodziewałam. Ale o tym ćśś.... najlepiej przeczytać samemu.
Ja w każdym razie będę tesknić za przygodami Claire, Shane'a, Eve, Michaela, a także Myrnina.
Cóż począć, polubiłam tego zwariowanego wampira, a zwłaszcza jego różowe kapcie króliki z wampirzymi kłami.
Mam ten obraz przed oczami. Nie sposób myśleć o tym inaczej, jak tylko z uśmiechem na ustach.
Polecam całą serię.

Ostatnia część serii Wampiry z Morganville.
Wydawałoby się, że to krok we właściwym kierunku.
Czy jednak faktycznie...

Po tak długim czasie jaki ze sobą spędziliśmy, przyszedł czas na rozstanie. Jestem autentycznie przerażona, zrozpaczona i zdruzgotana. Nie wyobrażam sobie, że nie będę już mogła patrzeć jak cała czwórka pokonuje kolejne niebezpieczeństwa. Przez 15 części serii zżyłam się z bohaterami jak mało kiedy. Zmieniałam się i dorastałam razem z nimi. Chylę czoło przed autorką, serio. Bo stworzyć historię i nie zanudzić czytelnika przez 15 tomów to ogromny wyczyn! Owszem dostrzegam wszystkie minusy, ale moim zdanie plusy zdecydowanie przeważają. Claire, Shane, Michael, Eve, Amelie, Myrnin, Oliver, Monica, Hannah, Richard, Jesse, pani Grant, Morley i cała reszta zajęli szczególne miejsce w moim sercu i pozostaną tam już na zawsze.

Ostatnia i wspaniała część o Morganville, które przechodzi gwałtowne zmiany - tajemnicza fundacja, mająca na celu wyeliminować wampiry przejmuje kontrolę nad miastem! Po powrocie, Claire i jej przyjaciele zostają aresztowani i odseparowani. Zakończenie cudowne! Ślub głownych bohaterow, ale to do nas należy dalszy ciąg serii..

😭 smutno mi, że to już koniec mojej ukochanej serii a zarazem się cieszę, że tak pięknie się skończyło ❤ pamiętam jak zaczynałam tę serię w gimnazjum 😍 jak z każdą stroną zakochiwałam się w tej powieści 😍 przeżywałam i dorastalam razem z bohaterami ❤ co było najpiękniejsze ❤

"Wampiry z Morganville" to seria, w której się zakochałam. Nie żałuję ani minuty spędzonej na czytaniu. Są to książki, po które warto sięgnąć. Ledwo skończyłam ostatni tom a już tęsknię za Morganville. Jestem pewna, że w przyszłości jeszcze sięgnę na swoją półkę i powrócę do historii, która zapadła mi nie tylko w pamięci ale także ma swoje miejsce w moim sercu.
"Witajcie w Morganville. Stąd nie chce się wyjeżdżać.
A poza tym i tak nie można.
Przykro nam. "

"Witajcie w...

*Jeśli pod moją nieobecność ktoś przyjdzie cię ugryźć… cóż, postaraj się nie zwrócić niczyjej uwagi. Umrzyj po cichu.*

Miałam szczere obawy przed tą częścią i szczerze, to myślałam już nawet żeby jej nie czytać. Jednakże przyszedł moment, że potrzebowałam lżejszej książki i dodatkowo stwierdziłam, że przydało by się przeczytać zakończenie całej dużej serii, która mi towarzyszyła ostatnich parę lat.
I w tym momencie muszę przyznać, że moje obawy okazały się bezpodstawne. ‘Światło Dnia’ wyjątkowo przypadło mi do gustu i było idealnym zakończeniem całej historii.
Wróciły moje ulubione sarkastyczne żarty, jak i każdy bohater miał duży wkład w ciekawość historii (która, wydaje mi się, była jedną z ciekawszych z całej serii).

Bardzo przyjemnie było wrócić po raz ostatni do tego świata. Także, jeżeli zawiodły Was poprzednie części, sięgnijcie po tą. Warto :)

*- Moim zdaniem ona może mieć, no wiesz, problem psychiczny – Myrnin zakreślił jednoznacznie kółko na skroni, podczas gdy Claire przyglądała mu się oniemiała ze zdumienia. Nie da się powiedzieć „przyganiał kocioł garnkowi”, pomyślała. To już jest cała kuchnia.*

Ostatnia część cyklu" Wampiry z Morganville". Bardzo udana seria :) Miło spędzony czas ;)

"Światło dnia" to 15. a zarazem ostatni już tom serii o Wampirach z Morganville autorstwa Rachel Caine. Książka ta, jak zresztą pozostałe pozycje serii, wciąga w wir akcji i wydarzeń od samego początku. Wydawać by się mogło, że nasi bohaterowie nie mogą sobie pozwolić na chociażby jeden dzień wolnego od ciągłej akcji, zaskakujących przygód i walki o lepsze jutro. Ale czy lepsze Morganville to Morganville bez wampirów???
Na to między innymi pytanie stara się odpowiedzieć autorka przedstawiając historię tylko z punktu widzenia Claire co jest swoistym powrotem do pierwszych tomów serii.
Całość serii oceniam na bardzo dobrą. Pomimo kilku wad i niedociągnięć, książki te czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Polecam:)))

• Wampiry z Morganville
  • Wampiry