Wideacre

Philippa Gregory Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Saga rodu Laceyów (tom 1) powieść historyczna
Data 1. wydania:
angielski
HarperCollins
Wideacre
Saga rodu Laceyów (tom 1)
powieść historyczna
angielski

Lubię książki w typie sagi rodzinnej. Tu było trochę z tego klimatu.

Nie powala na kolana, trzeba długo czytać. Mnie wciągnęła dopiero około 300. strony.

Wstęp
Philippa Gregory, brytyjska pisarka, której powieści "Cyklu Tudorowskiego" oraz "Cyklu Wojny Dwu Róż" odniosły wielki sukces, tym razem przenosi nas do XVIII – wiecznej Anglii, na ziemie należące do rodu Laceyów. Autorka znana z tworzenia barwnych i złożonych postaci kobiecych poznaje nas z Beatrice Lacey, urodzoną w majątku Wideacre, w hrabstwie Sussex.

„Każdy ma...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak dla mnie bardzo męcząca pozycja. Początek nawet obiecujący ale im dalej tym mniej. Kazirodzczy zwiazek, miłość do ziemi przedewszystkim. Niestety zawiodłam się.

Szokująca, nieprzewidywalna, wciągająca... Muszę przeczytać kolejne tomy bez dwóch zdań. Czego to człowiek nie zrobi, żeby osiągnąć swój cel...

Jestem zawiedziona, bohaterka Beatrice za wszelką cenę chce osiągnąć cel a celem jest rodzinna ziemia, która naszą bohaterkę popycha do popełniania najgorszych niegodziwości.

Uwielbiam opasłe tomiszcza. Książka wciąga od pierwszych stron, intrygi, różne charaktery bohaterów zaciekawiają już od samego początku. Wyobrażam sobie, że to dzięki takim właśnie kobietom świat nareszcie spojrzał inaczej na płeć piękną.
Niestety ostatnie 100 stron moim zdaniem jest napisane jakby na siłę. Opisy wewnętrznych rozterek są już nudne, powtarzają się, w którymś...

Na półkach: , , , , ,

Saga Rodu Laceyów. Beatrice Lacey, córka bogatego właściciela ziemskiego wychowana w rodowym majątku położonym w samym sercu Anglii, z uwielbieniem patrzy na należące do jej rodziny tereny. Zgodnie z prawem obowiązującym w XVIII wieku ziemię może odziedziczyć tylko mężczyzna - tymczasem Beatrice nie wyobraża sobie, że ktoś inny miałby rządzić posiadłością. W myśl zasady, że...

Przepadłam po raz kolejny!
Jak dobrze wiedzieć że jeszcze przede mną dwa tomy tej wspaniałej opowieści!
Jak dobrze wiedzieć że Mój ukochany autor ma się dobrze, żyje i...ciągle tworzy!
To już pewne!
Zostanę bankrutem!:-)

Jeśli ktoś lubi historie osnute na kazirodczych związkach to polecam. Mnie bardzo to zmęczyło

• Chcę w prezencie
  • Powieść historyczna