Kostka i Bruno. Bajki wychowajki

Dominika Słomińska Wydawnictwo: G+J literatura dziecięca
G+J
literatura dziecięca
2013-11-06

Jestem zachwycona tą książką. Super!

Książka zachwycająca, urzekająca dzieci i dorosłych. Czytaliśmy z przyjemnością, ciekawością, uśmiechem i wdzięcznością za taką lekturę.

Autorka psycholożka już na początku książki serwuje trochę "przypominajek" dla rodziców: że warto wychowywać i poświęcać czas dzieciom, dawać im poczucie, że są dla nich niezwykle ważni, obdarzać ich uśmiechem. Pani Słomińska przypomina...

Autorka książki jest psychologiem, dodatkowo takim, który szanuje drugiego człowieka, tym bardziej, gdy jest nim dziecko.

Dlatego jej opowiadania i porady bardzo przypadły nam do gustu, np.:
- "nigdy nie oceniaj dziecka, jedynie jego zachowanie",
- Co zrobić, kiedy dziecko dokucza komuś lub jak może postąpić dziecko, któremu ktoś dokucza,
- żeby dziecka do niczego nie...

W kwestii tej książeczki najważniejsza jest opinia mojej córeczki, a Ona jest nią zachwycona. Napisana jest prostym i zrozumiałym dla dziecka językiem. Porusza trudne tematy, więc proszę się nastawić że dziecko będzie zadawało sporo pytań. Przynajmniej moja córka je zadaje. Na koniec każdego rozdziału jest kilka zdań dla rodziców. Można dzięki tym radom poszerzyć swoją...

Trafiłam na perełkę.

Autorka, Dominika Słomińska jest psychologiem. Już we wstępie uświadamia nam, rodzicom, że dziecko trzeba WYCHOWYWAĆ, a nie - brzydko mówiąc (to moje słowo) - HODOWAĆ. Powinniśmy ze swoimi pociechami spędzać jak najwięcej czasu, poświęcać im wiele uwagi, ochoczo, z uśmiechem, a nie z przymusu. Pani psycholog uczula aby szanować tradycje, wyłączać jak...

Fantastyczna książka! Dzieciaki ją pokochają! Wspaniały prezent dla każdej rodziny!

• Dla dzieci
  • Z Adamem