Prawica w XX wieku

Von Borowiecky
konserwatyzm nacjonalizm faszyzm tradycjonalizm
historia
konserwatyzm nacjonalizm faszyzm tradycjonalizm

Merytoryczne opracowanie na temat prawicy i szeroko pojętego konserwatyzmu w XX w. Książka rozwiewa medialne banialuki na temat definicji "prawicy" i jej miejsca na scenie politycznej/historycznej. Książka jest o tyle wartościowa, że napisana w okresie w którym A.W. pisał z pasją a słowa nie wychodziły z ust, lecz z serca. Polecam.

Ta książka to świetny zbiór tekstów dotyczących myśli konserwatywnej w XX wieku. Skupia się ona na zagadnieniach teoretycznych, dzięki czemu można z niej wyciągnąć wartościowe wnioski. Autor pisze przejrzyście, ale także wymaga. Wydaje się, że prof. Adam Wielomski podczas podsumowań wręcz wnosi coś od siebie.

Był czas na polskiej prawicy, gdy sporo mówiło się o Romanie...

• Konserwatyzm
  • Historia