Fantastyczne wymówki (i inne pomysły)

Okładka książki Fantastyczne wymówki (i inne pomysły) Liz Pichon
Okładka książki Fantastyczne wymówki (i inne pomysły)
Liz Pichon Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tomek Łebski (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tomek Łebski (tom 2)
Excellent excuses (and other good stuff)
Zielona Sowa
2013-10-09
2013-10-09
Patryk Gołębiowski
tomek łebski humor Patryk Gołębiowski

Ta książka opowiada o przygodach chłopca o imeniu Tomek Łebski co teraz mu się przydarzy jesli jestescie zainteresowani musicie przecztaci

Tomek Łebski z Darkiem Fermińskim szukają perkusisty do PZombie, Marek Meldunkowy ma najwięcej gwiazdek na Liście Najlepszych Uczniów, a pan Pełczyński znów wysyła listy do państwa Łebskich. Łebsko! :D

Druga część nie wnosi nic nowego do opowieści co nie znaczy ze nie czytało się jej przyjemnie. Pytałam 5-klasistów czy znaja zespół De Mono i nie jest tak źle jak podaje książka. (Jednak juz nie uciekałam sie do praktyk pewnego ojca ;-) )

uwielbiam! uwielbiam! uwielbiam! i na bank nie tylko ja! tak samo jak cwaniaczki!
ale prócz tomka to polecam nową książkę - nie ze mną takie tere-fere! zapowiada się rewelacyjnie! a poza tym - cwaniaczki ją pokochają i tomki również!

Super! Polecam! Ekstra seria!

Super! Polecam! Ekstra seria!

Czemu arcydzieło? 10 letnia córka jak widmo przemieszcza się z miejsca na miejsce i czyta! To piękny widok, telewizor nie gra, a Ona się nie rozstaje z książką. Co do treści już mniej wiem:) Na pewno nie ma wulgaryzmów i przemocy. Przygody szkolnego łobuziaka wciągają mega a forma książki bardzo odpowiednia dla młodych czytelników. Dużo śmiesznych rysunków i kartka po kartce książka przeczytana. Czekamy na trzecią cześć. Pierwsza i druga część zjedzona w trzy dni.

Tomek Łebski Fantastyczne wymówki (i inne pomysły) jest już kolejnym (po Fantastyczny świat Tomka Łebskiego) tomem opowiadającym o przygodach niesfornego chłopca - Tomka. Za stworzenie tytułu odpowiada brytyjska autorka książek dla dzieci, Liz Pichon, która jest silnie związana z tworzeniem grafiki, co również odbija się na jej twórczości.

Tomek Łebski Fantastyczne wymówki (i inne pomysły) ma ponad 300 stron objętości, jednak nie są to strony wypełnione tekstem. Wręcz przeciwnie, większość stanowią ilustracje przeplatane tekstem. Taka konstrukcja książki może pomagać w nauce czytania, ponieważ ilustracje zawsze związane są ściśle z tekstem. Rozwiązanie to sprawia również, że tytuł skierowany jest raczej do samodzielnej lektury przez dzieci a niżeli do czytania przez rodzica.

Jeśli chodzi o fabułę, tytułowy bohater, jedenastoletni Tomek, stara się zająć pierwsze miejsce na liście wzorowych uczniów, gromadząc gwiazdki. Nie jest to jednak dla niego łatwe zadanie ponieważ przeszkadza mu w tym kolega Marek, ból zęba a także olbrzymie trudności z koncentracją. Chłopak nie byłby sobą, gdyby nie spróbował ułatwić sobie życia, a to poprzez splagiatowanie pracy domowej, a to przez samodzielną modyfikację zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego.
Oprócz gromadzenia złotych gwiazdek, dla Tomka ważny jest również rozwój jego (i jego przyjaciela Darka) rockowego zespołu, Pzombie. Przyjaciele prowadzą rekrutację nowego członka grupy oraz przygotowują się do pierwszego w karierze koncertu, przy czym stara się im pomóc tata Darka wraz z dziadkiem Tomka, który obiecuje im zorganizować miejsce i publiczność na debiutancki występ.

Tomek Łebski Fantastyczne wymówki (i inne pomysły) jest całkowicie "bezpiecznym" tytułem dla dzieci. Nie znajdziemy w nim ani trochę przemocy i innych niepoprawnych zachowań. Główny bohater nie jest za to przesadnie grzecznym chłopcem, dzięki czemu tytuł spodoba się chłopcom.

Tomek Łebski Fantastyczne wymówki...

Książka napisana w formie komiksu. Opowiada o młodym tomku i jego problemach i przygodach

Zabawna historia Tomka Łebskiego. Może rozbawić nawet dorosłego czytelnika. Część druga zdecydowanie lepsza od pierwszej. Mam nadzieję, że kolejne okażą się równie dobre jak ta.

śmieszna

śmieszna

• Biblioteka
  • Biblioteka główna
  • Bajki

Dodaj cytat z książki Fantastyczne wymówki (i inne pomysły)