Incognito: The Secret Lives of the Brain

David Eagleman Wydawnictwo: Vintage popularnonaukowa
304 str.
Data wydania:
2012-05-15
Data 1. wydania:
2012-05-15
Liczba stron:
304
Język:
angielski
ISBN:
9780307389923
Wydawnictwo:
Vintage
Tagi:
mózg neurologia psychologia podświadomość po angielsku
Kategoria:
popularnonaukowa
Data wydania:
2012-05-15
Liczba stron:
304
Język:
angielski
ISBN:
9780307389923
Tagi:
mózg neurologia psychologia podświadomość po angielsku
Średnia ocen
7,8 / 10
1 ocen 0 opinii

Oceń przeczytaną książkę
i
Dodaj książkę do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama

Książki autora

Reklama

Podobne książki

Więcej
więcej

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [26]

Sortuj:
34
29

Na półkach: ,

„Myślę, więc jestem” Kartezjusza przestaje brzmieć dumnie? Książka „Mózg incognito” udowadnia, że na przestrzeni niespełna 400 lat detronizacja człowieka, jako istoty wyjątkowej z racji posiadania wysoce rozwiniętego mózgu, następowała nieubłaganie na wielu płaszczyznach nauki. Nasz mózg okazuje się być tylko maszyną oprogramowaną przez ewolucję i własne doświadczenia, a...

więcej Pokaż mimo to

45
43

Na półkach: , ,

Na początku książka nie przypadła mi do gustu. Z trudem przebrnąłem przez pierwsze rozdziały opisujące iluzje wzrokowe, na szczęście kolejne tematy były bardziej interesujące, wręcz całkiem mnie zaciekawiły.
Dzięki tej książce poszerzyłem swoją wiedzę o nowe informacje. Dlatego z czystym sumieniem polecam przeczytać.

Pokaż mimo to

291
186

Na półkach:

Książki popularnonaukowe na temat mózgu mają to do siebie, że często poruszają te same zagadnienia. Jest pewna pula bardzo popularnych tematów, do których autorzy chętnie sięgają i wystarczy kilka takich książek przeczytać, żeby stwierdzić, że już o tym gdzieś czytaliśmy. Tym razem nie było inaczej, jednak o ile książka jest dobrze napisana, nie mam nic przeciwko takim...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
403
103

Na półkach:

Ostatnie kilka rozdziałów rozczarowuje - Autor często się powtarza i do znudzenia tłucze główną tezę dotyczącą postulowanej zmiany podejścia do rozpatrywania odpowiedzialności karnej (z którą nota bene się całkowicie zgadzam i może dlatego tak mnie zmęczyło czytanie o niej w kółko ;).
A pierwsze 2/3 książki jest ŚWIETNE! Upakowane rzetelną wiedzą naukową podaną w lekki...

więcej Pokaż mimo to

46
15

Na półkach:

Ciekawa książka, po jej przeczytaniu można uświadomić sobie jak skomplikowaną maszynerią jest nasz mózg i jak mało jeszcze o nim wiemy. Warto przeczytać aby chociaż w małym ułamku zrozumieć jak tak naprawdę postrzegamy świat i funkcjonujemy jako "my" :D

Pokaż mimo to

4073
579

Na półkach: , ,

Nie oceniaj książki po okładce. To pierwszy wniosek po lekturze. Mój mózg staje dęba widząc wściekle jaskrawe okładki w przypadku książek popularnonaukowych. Jaskrawe przyciąga wzrok, zachęca do zatrzymania się. W moim przypadku wzbudza obawy takie same, jak nachalna reklama w telewizji, czy nie wciska mi się jakichś pseudonaukowych bredni. W tym przypadku jednak cieszę...

więcej Pokaż mimo to

363
142

Na półkach:

wolna wola - czy istnieje? A co jeśli... na nasz mózg ma wpływ chemia, biologia, cokolwiek?

Pokaż mimo to

522
68

Na półkach: ,

Plusy:
- styl autora - książka napisana przystępnie, a zarazem z klasą (potoczystość w najlepszym wydaniu!),
- bardzo dobre tłumaczenie (przymykam oczy na "ciężki orzech do zgryzienia"),
- rzetelna wiedza,
- fascynująca tematyka,

Minusy:
- przypisy na końcu rozdziału, a nie na tej samej stronie, co zagadnienie, którego dotyczą (wiem, wiem, byleby tylko takie minusy...

więcej Pokaż mimo to

79
78

Na półkach:

Książka napisana w sposób, który będzie zrozumiały również dla laika. Poruszane zagadnienia dotyczące mózgu, koncentrują się na wpływie podświadomości, świadomości w podejmowaniu decyzji oraz ich postrzegania. Nie jest to jedynie przedstawianie faktów naukowych. Autor snuje również ciekawe rozważania, szczególnie dotyczące przestępstw oraz odpowiedzialności sprawców. Nie...

więcej Pokaż mimo to

1091
487

Na półkach: , ,

Rewelacja! Coś dla fanów Jurgena Thorwalda, Olivera Sacksa i Mary Roach. "Mózg incognito" jest idealnym przykładem dobrej książki popularno-naukowej - jasno przedstawia zagadnienia, robi to w błyskotliwy sposób i do tego uporządkowany. Z każdym rozdziałem robiło się coraz bardziej ciekawie, a końcówka wbiła mnie w fotel.
Autor kończy książkę tak:
Mózg wydaje się nam obcym i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    852
  • Przeczytane
    234
  • Posiadam
    92
  • Psychologia
    20
  • Ulubione
    20
  • Teraz czytam
    18
  • Chcę w prezencie
    13
  • Mózg
    5
  • Popularnonaukowe
    4
  • Rozwój osobisty
    4
więcej mniej

Reklama

Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 30 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Reklama

Cytaty

David Eagleman Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie Zobacz więcej
David Eagleman Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie Zobacz więcej
David Eagleman Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie Zobacz więcej
Więcej

Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd