Podręcznik gracza 3.5

Okładka książki Podręcznik gracza 3.5 Monte Cook, Jonathan Tweet, Skip Williams
Okładka książki Podręcznik gracza 3.5
Monte CookJonathan Tweet Wydawnictwo: ISA Seria: Dungeons & Dragons fantasy, science fiction
Dungeons & Dragons
D&D: Player's Handbook 3.5
ISA
2006-01-01
2006-01-01
Tomek Kreczmar

Okładka książki Krainy Wtajemniczeń Mark Anthony, Philip Athans, David Cook, Monte Cook, Elaine Cunningham, Tom Dupree, Ed Greenwood, Jeff Grubb, J. Robert King, Wes Nicholson, Brian M. Thomsen
Krainy Wtajemn... Mark Anthony, Phili...
Okładka książki Przewodnik Mistrza Podziemi 3.0 Monte Cook, Jonathan Tweet, Skip Wiliams
Przewodnik Mis... Monte Cook, Jonatha...
Okładka książki Księga Potworów 3.0 Monte Cook, Jonathan Tweet, Skip Williams
Księga Potworó... Monte Cook, Jonatha...

Niezależnie od tego co kto myśli o d&d, uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grami rpg, gdyż stanowi małe kompedium wiedzy o tworzeniu postaci i rozgrywce, pozwalające wprowadzić gracza w zasady rządzące grami fabularnymi. Do tego klimatyczna i ładnie wykonana. Jedyne co może przestraszyć początkujących to maciupeńkie literki, ale musicie mi wierzyć na słowo, że w końcu i do tego da się przywyknąć.

Mimo, że spoko, to lepiej sięgnąć po 3,5.

Mimo, że spoko, to lepiej sięgnąć po 3,5.

Must have miłośnika gier fabularnych. Przez niektórych kochana, przez innych znienawidzona mechanika D&D ma swój urok i tysiące graczy ma niezliczone pozytywne wspomnienia z rozegranych sesji. O ile inne podręczniki wystarczą w liczbie 1 na drużynę, tak podręcznikow gracza nigdy mało!

Podręcznik ten potrafi świetnie wprowadzić gracza w klimat D&D, i uważam go za najważniejszy podręcznik zarówno w rękach gracza jak i mistrza podziemi. Nie jest to łatwy podręcznik dla osób które nie lubują się w tabelkach, lecz i oni znajdą w nim ciekawe opisy postaci, sytuacji żywcem wyjętych z gry, i porad jak się zachować gdy do owych sytuacji dojdzie.

Klasyka heroic fantasy. Mimo że jest moją ulubioną wersją D&D, nadal jej mechanika wydaje mi się zbyt odciążała, po mimo wspaniałego klimatu jaki generuje ten system.

Idealna na początek z grami RPG

Idealna na początek z grami RPG