Podręcznik gracza 3.5

Monte CookJonathan Tweet Wydawnictwo: ISA Seria: Dungeons & Dragons fantastyka, fantasy, science fiction
D&D: Player's Handbook 3.5
Tomek Kreczmar
ISA
D&D: Player's Handbook 3.5
fantastyka, fantasy, science fiction
Tomek Kreczmar
Dungeons & Dragons

Niezależnie od tego co kto myśli o d&d, uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grami rpg, gdyż stanowi małe kompedium wiedzy o tworzeniu postaci i rozgrywce, pozwalające wprowadzić gracza w zasady rządzące grami fabularnymi. Do tego klimatyczna i ładnie wykonana. Jedyne co może przestraszyć początkujących to maciupeńkie literki,...

Mimo, że spoko, to lepiej sięgnąć po 3,5.

Must have miłośnika gier fabularnych. Przez niektórych kochana, przez innych znienawidzona mechanika D&D ma swój urok i tysiące graczy ma niezliczone pozytywne wspomnienia z rozegranych sesji. O ile inne podręczniki wystarczą w liczbie 1 na drużynę, tak podręcznikow gracza nigdy mało!

Podręcznik ten potrafi świetnie wprowadzić gracza w klimat D&D, i uważam go za najważniejszy podręcznik zarówno w rękach gracza jak i mistrza podziemi. Nie jest to łatwy podręcznik dla osób które nie lubują się w tabelkach, lecz i oni znajdą w nim ciekawe opisy postaci, sytuacji żywcem wyjętych z gry, i porad jak się zachować gdy do owych sytuacji dojdzie.

Klasyka heroic fantasy. Mimo że jest moją ulubioną wersją D&D, nadal jej mechanika wydaje mi się zbyt odciążała, po mimo wspaniałego klimatu jaki generuje ten system.

Idealna na początek z grami RPG

• RPG
  • Fantastyka