Kup teraz - 12 ofert w cenie od 12.13 zł do 34.14 zł

Uwikłanie

Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 1) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
literatura polska
Teodor Szacki (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
literatura polska

Opinie [1 367]

Pierwsza część trylogii o Teodorze Szackim moim zdaniem stanowi naprawdę zachęcający wstęp do kolejnych części.

Książka jest dopiero początkiem mojej przygody z kryminałami, więc doświadczenie z tym gatunkiem mam praktycznie zerowe, ale gdybym miała wskazać na pozycję, od której warto zacząć, poleciłabym tą. Wpasowała się niemal idealnie w mój gust oraz w to, czego...

Rozczarowała mnie ta książka. Czytając rozliczne pochlebne opinie w Internecie spodziewałam się więcej. Wątek kryminalny mnie nudził a główny bohater trochę denerwował. Owszem dobrnęłam do końca, ale lektura tej książki nie sprawiła mi żadnej przyjemności.

Rewelacyjne pióro i bardzo sugestywne opisy ludzi, miejsc i wydarzeń. Miłoszewski świetnie operuje językiem polskim, książka napisana niby prostym, zrozumiałym językiem, a jednak z dużym artyzmem. Dużo przemyconych w tekście ciekawostek i inteligentnego poczucia humoru. Na pewno sięgnę po kolejne książki, choć nie z tej samej serii, bo tematykę drugiej wojny światowej już...

Czyta się sprawnie, z niepokojem, choć teksty prokuratora Szackiego są zabawne. Autorowi rzeczywiście udało się wywołać klimat uwikłania. Wyczuwa się dobrą znajomość terapii Hellingera. Wciąga

Jestem zszokowana dobrymi opiniami. Nie da się tego czytać. Przeczytałam jakieś 70% i odłożyłam. Nawet mnie nie interesuje kto zabija. Terapia, o którą oparta jest fabuła jest po prostu beznadziejna a bohaterowie są okropnie nudni. Rozczarowałam się bardzo.

Słaba. Książka za mocno siedzi w głowie autora. Są momenty w tej książce które opisują to co wyobraża sobie autor. Te wszystkie zmrużenia oczu, skrzywienia buziek, i cmokania psują klimat, kłócą się z tym co wyobraża sobie czytelnik. Wielu autorów jest teraz takich że najchętniej by pisali tak książki aby czytelnik sobie wyobrażał to co oni chcą. Niestety tego ani się...

Dobra.
Jak to się mówi szału nie ma, tragedii też.
Postać Teodor Szacki trochę czuć, że jako Sherlock Holmes.
Może jeszcze sięgnę po kolejną cześć cyklu.

Bez przekonania sięgnąłem po tę pozycję tylko dlatego, że otrzymałem ją w prezencie, jednak po przeczytaniu nabrałem ochoty na kolejną książkę z tego cyklu. Przedstawiona historia jest ciekawa i wciągająca a książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Książka nie przypadła mi do gustu. Kreacja głównego bohatera, jakoś mi nie współgrała. Niby dobry prokurator, ale prywatnie pogmatwany facet.
Fabuła mnie nie zaskoczyła, nie potrafiłam się wczuć w tą historię.

Teodor Szacki prokurator lansowany w blirbach jako Sherlock Holmes. Niestety się skusiłem się. Sam bohater jako prokurator solidny pracownik firmy, ale jako mąż i ojciec to typowy debil z fiutem zamiast mózgu.
Śledztwo jest powolne, ale w kulminacyjnym momencie prokurator zgrywa Holmesa na sterydach i jako wszechwiedzący rozwiązuje zbrodnię zabójstwa Henryka Telaka i...

17 865
    5 077