Pięć małych świnek

Okładka książki Pięć małych świnek Agatha Christie
Okładka książki Pięć małych świnek
Agatha Christie Wydawnictwo: Phantom Press Cykl: Herkules Poirot (tom 24) kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 24)
Izabella Kulczycka
Poirot zapomniane zabójstwo

Zakończenie satysfakcjonujące

Zakończenie satysfakcjonujące

Bardzo ciekawe ujęcie zbrodni sprzed lat. Pamięć bywa zawodna i zwodnicza, czy wszystko jest takie na jakie wygląda, czy to tylko złudzenie. Herkules na tropie i na topie!

Kolejna odsłona zagadek detektywa Poirota - jak dla mnie jedna z najlepszych. Książka jest podzielona na dwie części, w pierwszej detektyw klasycznie rozmawia ze świadkami zbrodni sprzed 16 lat, a następnie w drugiej możemy przeczytać zeznania każdego świadka, który zapamiętał ten dzień z innymi szczegółami. Czyta się bardzo przyjemnie, polecam.

Dobra, chociaż tym razem troszkę fabuła się dłużyła, Poirot oczywiście jest taki, że pracuje powoli ze swoimi szarymi komórkami, ale tym razem powracanie do wątków było troszkę zbyt monotonne. Mimo wszystko i tak uwielbiam serie o tym małym belgu.

Z tej książki wyłania się lepszy obraz Herkulesa Poirot - w porównaniu do Tajemniczej historii w Styles, tu nie jest tak irytujący i da się lubić. Opowieść poprawna, nawet udało mi się zgadnąć jej rozwiązanie. Jednakże zabrakło dynamiki, powieść trochę mi się dłużyła i nie wciągnęła tak jak poprzednie :)

Dwunasta część z Herculesem Poirot właśnie przeczytana. Dla mnie kolejna perełka, zaraz po śmierci na Nilu oraz Morderstwie w Orient Expressie. Zagadka sprzed lat i postać Małego Belga i ja płynę. Podczas czytania przypomniałam sobie, że już wcześniej znałam tą historię pod postacią filmu, który oglądałam wieki temu. Wszystko zgadzało mi się, co do joty.

Cóż niestety tu mamy spadek formy u Christine. O ile pomysł jest dość ciekawy, odbiega z konwencji kryminału na rzecz thrillera, tak wykonanie już leży. Styl który jest mistrzostwem w kryminale jest marne w thrillerze.

Jedna z lepszych książek Agathy Christie. Kilka lat temu oglądałam jej ekranizację w serialu z Davidem Suchetem, który swoją drogą bardzo polecam i wrażenia z tamtego seansu są u mnie ciągle żywe. Opowieść nastraja mnie bardzo sentymentalnie i nostalgicznie. Nie jestem w stanie stwierdzić czy sama książka bez serialu też byłaby w stanie wywołać u mnie takie same emocje, ale jedno jest pewne w jednym i drugim miejscu historia opowiedziana jest ta sama i potrafi czytelnika/ widza zaangażować.

Klasyka gatunku ze świetną, kryminalną fabułą w roli głównej z Herkulesem Poirot.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam