Okładka książki Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga - genialnego założyciela Facebooka Ekaterina Walter
Ekaterina Walter Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Think Like Zuck: The Five Business Secrets of Facebook's Improbably Brilliant CEO Mark Zuckerberg
Onepress
2013-10-18
2013-10-18
Maksymilian Gutowski
przedsiębiorczość biznes firma przywództwo zarządzanie marketing Facebook Dolina Krzemowa

Okładka książki Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz Stanley H. Brown, Joe Girard
Każdemu sprzed... Stanley H. Brown, J...
Okładka książki Jednominutowy milioner Robert G. Allen, Mark Victor Hansen
Jednominutowy ... Robert G. Allen, Ma...
Okładka książki Metoda Pose. Bieganie techniką dr. Romanova John Robson, Nicholas Romanov
Metoda Pose. B... John Robson, Nichol...

Przejmij Inicjatywę: Pięć Sekretów Biznesowych Marka Zuckerberga

W erze ciągłych przemian i nieustannego rozwoju biznesowego, książka "Myśl jak Zuck" staje się nieodłącznym przewodnikiem dla tych, którzy pragną odnieść sukces w dzisiejszym świecie biznesu. Autor, Ekaterina Walter, w oparciu o filozofię Marka Zuckerberga, przedstawia pięć kluczowych zasad, które mogą zmienić sposób, w jaki prowadzimy działalność gospodarczą.

W tym przystępnym i inspirującym poradniku, czytelnicy odkryją, jak kierować się pasją, by osiągnąć sukces w biznesie. Autorka zachęca do wykorzystania nieograniczonej energii w realizacji celów, w które wierzymy głęboko, oraz do dążenia do stworzenia produktów lub usług, które stanowią istotny wkład w społeczeństwo.

Książka "Myśl jak Zuck" nie tylko podpowiada, jak zbudować silne zespoły i tworzyć innowacyjne produkty, ale również skupia się na znaczeniu nawiązywania silnych więzi i współpracy z inspirującymi osobami. Poprzez studium przypadków i praktycznych wskazówek, czytelnicy otrzymują konkretną mapę drogową do osiągnięcia sukcesu biznesowego.

Ta książka to nie tylko poradnik, lecz także inspirująca podróż w głąb filozofii biznesowej jednego z najbardziej wpływowych przedsiębiorców współczesności. "Myśl jak Zuck" to manifest determinacji, wyobraźni i pasji, który może zmienić sposób myślenia o biznesie i prowadzić do przełomowych osiągnięć.

Jeśli pragniesz odnieść sukces w dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, "Myśl jak Zuck" to niezbędna lektura. Pozwól, by Ekaterina Walter wprowadziła Cię w świat strategii i zasad, które pomogły Markowi Zuckerbergowi zrewolucjonizować świat, i odkryj, jak możesz zastosować je w swojej własnej działalności.

Przejmij Inicjatywę: Pięć Sekretów Biznesowych Marka Zuckerberga

Bardzo fajna książka biznesowa. To już kolejna biografia, która przedstawia osobę i jej firmę. Tym razem to słynna Facebook i jej założyciel. Co takiego się stało oraz kim jest Zuck, że firma jest dzisiaj numerem 1.
Jeśli również chcesz aby i Twoja firma osiągnęła ponadprzeciętny wzrost to sorry ale musisz tę książkę po prostu przeczytać aby się dowiedzieć co należy zrobić tylko tyle i aż tyle.

Polecam wszystkim ludziom nastawionym na samorozwój oraz tym co mają firmy (lub chcą mieć)

Nie należy traktować tej publikacji jako poradnik z cyklu "jak przeczytasz to będziesz bogaty". Ciekawa opowieść o początkach pana Zuckerberga, o Facebooku i jego funkcjonowaniu.

Po przeczytaniu przypomniały mi się słowa pewnej piosenki: " Nie wiesz kim być? Bądź sobą! Nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą."

Zmienia sposób patrzenia na prowadzenie firmy. Polecam :)

Zmienia sposób patrzenia na prowadzenie firmy. Polecam :)

Poprosiłam wydawnictwo OnePress o możliwość zrecenzowania tej książki, ponieważ ma ona według mnie dosyć kontrowersyjny tytuł. Dlaczego kontrowersyjny? No cóż, a dlaczego czytelnik miałby być "jak ktoś inny". Jestem niemalże w stu procentach przekonana, że większość biznesmenów swoje sukcesy zawdzięcza swojej własnej, ciężkiej pracy, nie publikacjom namawiającym do "powtarzania cudzych sukcesów" czy do "myślenia w taki sposób, jak ktoś inny".

Już pierwsze strony książki trącą lekką manipulacją, jednakże chciałabym raczej stać po stronie przekonującej o tym, że jest to niefortunny zbieg okoliczności. Na pierwszych stronach, autorka zdecydowała się opisać przypadki, w których Facebookowa interwencja pomogła ocalić, czyjeś życie, czy zdrowie. Oczywiście, jest to medium społecznościowe, chyba najbardziej w tej chwili znane i wykorzystywane, zatem fakt, iż przy jego pomocy udało się uratować czyjeś życie, zdrowie, czy zlokalizować skradziony samochód lub rower, raczej nie dziwi. Natomiast wymienianie atutów na samym początku publikacji, wydaje mi się zbędnym zabiegiem, ponieważ już od pierwszych stron usiłuje poruszyć w jakiś sposób serce czytelnika, tak, żeby zaczął patrzeć na Facebooka,na poruszone sytuacje jednowymiarowo. By spojrzał na książkę, przez pryzmat pierwszo-stronicowego zachwytu.

Uważam, że jest to zabieg trochę niefortunny, podobnie jak tytuł, ponieważ w dalszej części publikacji, autorka nie jawi się jako manipulatorka, czy ktoś, kto za wszelką cenę chce przekonać do swojego zdania. Oprócz porad biznesowych, znajdziemy w książce również dane statystyczne, dotyczące rozwoju, a także osiągnięć Facebooka.
Jednakże jest to książka bardziej motywacyjna, niż fachowo-biznesowa. Autorka stara się przypomnieć czytelnikowi, jak ważna w życiu jest pasja, i że tylko w to, co się naprawdę lubi i naprawdę kocha, będzie można faktycznie inwestować z siłą i wytrwałością, której zabraknie projektom powziętym "dla samych projektów".
Walter zwraca uwagę na szczegółowe, ale ważne sprawy , takie jak jasne i uporządkowane określanie celów, czy polityki firmy. Oczywiście w budowaniu marki, przydatnym okazuje się funkcjonowanie zgodne z wyznaczonymi celami, regułami.

Oceniam tę książkę 5/10 z tego powodu, że nie jest ona w żaden sposób wyjątkowa, na rynku wydawniczym znajdziemy mnóstwo książek tego typu, które choć może różnią się nieco formą, ale przekazują tą samą treść. Niemniej jednak polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają w lekturze motywacji zachęty do samodzielnego założenia firmy.

więcej recenzji na:

Książka w jasny i przejrzysty sposób przedstawia zagadnienia związane z działalnością firmy. Jej prosty język sprawia, że czyta się ją szybko i nie trzeba wielokrotnie wracać do poprzednich akapitów. Nawet osoby nie mające wcześniej do czynienia z tematyką prowadzenia przedsiębiorstw nie będą miały problemu ze zrozumieniem przesłania tej lektury. Co ważne przekazane w niej myśli i spostrzeżenia można odnieść nie tylko do zawodowego aspektu życia, ale także osobistego. Myślę, że wiele z przedstawionych pomysłów można wykorzystać do spełniania swoich skrytych marzeń. Dużym plusem książki jest to, że nie odwołuje się tylko do przykładu Facebooka, ale także wielu innych znaczących firm, które odniosły sukces na podstawie tych samych wartości (np. Apple, Zappos, Amazon). Autorka pokazała w ten sposób, że pasja, cel, produkt, odpowiedni dobór pracowników i dobre relacje są wartościami uniwersalnymi. Ponadto wielość cytatów i ramki z istotnymi spostrzeżeniami zwiększają atrakcyjność książki.

Pełna recenzja na:

Książka bardzo przydatna i inspirująca. Nie podaje rozwiązań na talerzu, ale pokazuje na co zwracać uwagę najbardziej i co powinno być priorytetem. Polecam ;)

Jedna z najlepszych książek jaką kiedykolwiek czytałam ! Bardzo inspirująca i motywująca. Z pewnością przeczytam ją po raz kolejny.

• Biznes
  • Rozwój/psychologia