Dom pełen kosmitów. Jak nie zwariować z dziewiątką dzieci w dziesiątej ciąży

Okładka książki Dom pełen kosmitów. Jak nie zwariować z dziewiątką dzieci w dziesiątej ciąży Justyna Walczak
Justyna Walczak Wydawnictwo: The Facto poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
The Facto
2013-10-23
2013-10-23
literatura polska zdrowie rodzina związki wychowanie dzieci

Okładka książki Rodzice w akcji. Jak przekazać dzieciom wartości. Marcin Gajda, Monika Gajda
Rodzice w akcj... Marcin Gajda, Monik...
Okładka książki Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu Wojciech Eichelberger, Andrzej Samson
Dobre rozmowy,... Wojciech Eichelberg...
Okładka książki Chirurg czy artysta? Urszula Hollanek, Marek Szczyt
Chirurg czy ar... Urszula Hollanek, M...

Przezabawna książka opisująca perypetie matki, która wychowuje dziewięcioro dzieci i zachodzi w dziesiątą ciążę. Historie czasem mrożące krew w żyłach, czasem zabawne. Trudno mi jest sobie wyobrazić wychowywanie aż tylu dzieci, dla mnie kosmos. Ale książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko.

Bardzo ciepła książka.Napisana z humorem. Przeczytałam jednym tchem. Gorąco polecam!

Czytając tę książkę poczułam że nie tylko ja w domu mam kosmitów. Ja co prawda tylko dwóch a bohaterka książki 9 a za chwilę 10, ale jednak. Książka dosyć ciekawa, momentami śmieszna, momentami tragiczna. Dla niezaangażowanego w wychowanie rodzinne czytelnika może wydać się komiczna lub nudna, dla każdej matki będzie to źródło wiedzy że "nie tylko ja tak mam", ale też każda matka dostrzeże że ten komizm sytuacyjny w momencie wystąpienia zdarzenia nie do końca wydawał się rodzicom w danym momencie zabawny. Parę lektur które bohaterka aplikuje swoim dzieciakom dorzucę na półkę chce przeczytać

Książek o takiej tematyce - jak na lekarstwo, więc gwiazdki trochę na wyrost. temat - samograj, rodziny wielodzietne to kopalnia pomysłów, motywów. Może w tej pozycji trochę nie do końca perfekcyjnie opracowanych, ale na pewno było warto.

Plus za książki jakie czyta.

Plus za książki jakie czyta.

Ciepła, sympatyczna książka. Trochę blogowa, ale to akurat nie jest wadą. I cieszę się, że Autorka nie prowadzi bloga, bo naturalnie musiałabym go śledzić.
Klimaty nieco borejkowe, ale, mam wrażenie, bardziej "po linii". Wiadomo jakiej. No i super.

2082

Niesamowicie ciepła i pozytywna książka. Czyta się lekko, zaśmiewając się co chwilę. Ale są i wartościowe przemyślenia na temat kondycji współczesnego świata, edukacji, jak i codziennych, zwyczajnych zmagań.
We mnie książka, poza uśmiechem, wywołała nieśmiałą chęć posiadania czwartego dziecięcia ;-)

Czytałam po części utoższamiając się i zazdroszcząć jednocześnie. Bardzo realne problemy napisane lekko i z humorem

Gdy coś mi się bardzo podoba, mam w zwyczaju mówić, że to spełniło moje oczekiwania. Niestety ta książka nie spełniła żadnego z moich oczekiwań, a wręcz mnie rozczarowała. Liczyłam na jakąś zabawną historię, a dostałam książkę praktycznie bez fabuły. Książka jest niechronologicznym zlepkiem kilku historii. Kobieta jest w czwartej ciąży, za kilka linijek jest już w ciąży siódmej. Niby na początku książki była prezentacja całej rodziny, ale i tak nie wiedziałam o kim była mowa, kto jest kto, które dziecko jest starsze, które młodsze. "Dom pełen kosmitów" przeczytałam w zaledwie jeden dzień na zasadzie jak najszybszego skończenia książki, ale nie z powodu porywającego zwrotu akcji. Chciałam jak najszybciej zacząć czytać coś innego. Fajny pomysł na książkę, ale potencjał tej historii nie został wykorzystany.

Gratulacje Pani Justyno. Bardzo dobra książka. Przyda mi się taki podręcznik survivalu. Bardzo mnie też cieszy promowanie u dzieci porządnej literatury (no, może z wyjątkiem Eragona ;) ).

Ojciec trójki pociech.

Ojciec trójki pociech.