Enthrall

Okładka książki Enthrall Vanessa Fewings
Okładka książki Enthrall
Vanessa Fewings Wydawnictwo: Vanessa Fewings Cykl: W więzach uczuć (tom 1) literatura obyczajowa, romans
W więzach uczuć (tom 1)
Vanessa Fewings
2013-08-16
2013-08-16
BDSM Erotica

ciekawa fabuła z wątkiem BDSM, rozpala cieklawość z każdym kolejnym rozdziałem

ciekawa fabuła z wątkiem BDSM, rozpala cieklawość z każdym kolejnym rozdziałem

I dobre momenty i słabe. Jednak książka ta (jak na ten gatunek) ma coś w sobie, że powoduje to ciekawość co będzie dalej. A chyba o to chodzi. Nie jest to lektura super wymagająca i nie wiadomo jak ambitna jednak czyta się dobrze a i zwroty akcji też są. Dla mnie trochę zbyt ckliwa. a postać kobieca trochę zbyt słaba aby rozpocząć pracę w klubie BDSM i do tego jej przełożeni.... Przeczytajcie sami....

To jedna z tych książek którą w mojej opinii możecie spokojnie ominąć lub jeśli zalega w waszym stosie hańby to niech sobie tam jeszcze poleży.
Mia aby pomóc ciężko chorej macosze przyjmuje pracę w jednym z ekskluzywnych klubów BDSM w Los Angeles jako recepcjonistka i asystentka. Tu poznaje Richarda i Camerona którzy wspólnie zarządzają klubem, dziewczyna zakochuje się od pierwszego wejrzenia w pierwszym z nich i...w sumie z fabuły to tyle co powinniście wiedzieć bo reszta książki jest zupełnie o niczym. Ja nie specjalnie przepadam za książkami z motywem BDSM chociaż ten serwowany tutaj jest niczym lody waniliowe z kolorową posypką i piankami... z dodatkiem waty cukrowej- tak na wypadek gdyby was nie zemdliło od dwóch pierwszych.Słabe!
Mia jest naiwna,słaba i bez charakteru- zupełnie nie mój typ bohaterki. Dwie pozostałe postacie są kreowane na zagadkowe i pełne tajemnic, niby się przyjaźnią a z drugiej strony ich relacja jest co najmniej dziwna, tak jak sama książka zresztą. Ocenę podniosłam z dwóch na trzy gwizdki tylko dlatego, że Richard jest właścicielem buldoga angielskiego a to moja ulubiona rasa psów więc dla mnie to jeden z pozytywów.
Wydawnictwo Sekret tłumacząc angielski tytuł “Enthrall” na “Wyzwanie” chyba chciało nam dać lekką wskazówkę czym ta książka naprawdę jest ...w punkt!

Mia postanawia poszukać dobrze płatnej pracy aby móc pomoc macosze chorej na raka. Jej przyjaciolka podaje jej namiary na pewna firmę... dostaje ta prace jako sekretarka. Firma zajmuje się BDSM , ludźmi którzy lubią ból , są dominami lub uległymi. Mia zakochuje się w RICHARDZIE a jej marzenia erotyczne są coraz to większe pomimo braku doświadczenia.

Mia zaczyna pracować na stanowisku recepcjonistki w dość eksluzywnym, ale jednocześnie mrocznym klubie, w którego piwnicach wiele się dzieje. Mimo swojej nieśmiałości, niewinności i nierozwiniętej świadomości seksualnej, potrzebuje tej pracy, której głównym pozytywem jest płaca. Musi się bardzo starać, aby zdobyć te stanowisko, a potem utrzymać, bo co rusz wychodzi jej niewiedza odnośnie chociażby zabawek erotycznych. Szef klubu jest pełen wątpliwości, co do tego, że dziewczyna się nadaje. Choć później sam zaczyna powoli wprowadzać ją do tego świata 😳 Między tym wszystkim tworzy się (bardzo dobrze poprowadzony) trójkąt miłosny, a relacje między bohaterami jeszcze bardziej się komplikują.

Moi mili, jeśli macie ochotę na coś gorącego, wykraczającego poza schematy i wszelkie wyobrażenia, przeczytajcie tę pozycję koniecznie. Ja jestem już po dwóch częściach, z czego drugi tom uważam za lepszy od pierwszego. Ale to tylko przez głównego bohatera 😉
Mimo swojej tematyki, nie jest to pusta książka, mająca dostarczyć tylko rumieńców na twarzy. Autorka przemyciła tu sporo wątków psychologicznych, a sami bohaterowie są dobrze rozwinięci i napisani. Ich działania mają sens i są konsekwentne. Historia, która została zbudowana wokół całej tej tematyki BDSM i seksu, była naprawdę wciągająca.
Książka nie raz mnie zszokowała, więc czytając ją trzeba mieć otwarty umysł i nie mysleć, że „tak nie przystoi”, „to co robią jest nienormalne”. Należy zapomnieć o konwenansach, które zostały nam wpojone i tylko wtedy uda nam się zrozumieć, co kieruje bohaterami i w pełni zanurzyć się w całkowicie innym świecie, który wykracza poza wszystko, co utarte i znajome.
Zdecydowanie polecam, szczególnie fanom erotyków, romansów i tym, którzy oczekują powiewu świeżości!

Mam bardzo mieszane uczucia do tej książki, były momenty kiepskie i dobre. Wiadome było że wszyscy manipulują Mia. Opisane sceny z klimatu BDSM były fajne, mnie się podobały. Cała seria ma podobno 8 części i nie wiem czy resztę będę czytać, pewnie zaczekam aż ukarze się 8 cześć i zobaczę pod koniec z kim została Mia.

Miałka bohaterka, nudna, bez własnego racjonalnego myślenia. Reszta głównych bohaterów - przepis na klopsy w sosie, a nie literaturę zapewniającą rozrywkę, książka zmęczyła mimo, że nie ten gatunek . Gwiazdki za poprawnie skonstruowane zdania i zarys fabuły.

OMG! Główna bohaterka jest tak głupia, że to aż trudno określić. W pewnym fragmencie mówi, że "czuje się jak szmaciana lalka" i dokładnie tak sie zachowuje. Cameron i Richard robią z nią co tylko chcą a ona jak ostatnia naiwna idiotka na wszystko przystaje. Taki typ któremu mówisz, że ma iść w lewo a ona idzie w prawo i jeszcze do ciebie ma pretensje, że popełniła błąd. Ledwo ich poznała a już jest niesamowicie zakochana. Umarłaby za nich itp itd... Zero charakteru, ciągle "zalewa się łzami" a jak już pojawia sie jakikolwiek przejaw buntu z jej strony to są to tak kiepsko napisane sceny, że aż ręce opadają. Gorących... naprawde gorących scen brak. Pojawia się kilka wątków, które w jednym akapicie się rozpoczynają i kończą jednocześnie jak np spotkanie z ojcem. Brak spójności w całej tej historii.Ogólnie jedna ze słabszych książek o tej tematyce

Naiwna niewinna w świecie bez hamulców. Na szczęście dziewczyna wykazuje się jakimś charakterem. Sporo mdłych przemyśleń. Jest też dość treści dla pełnoletnich. Da się znieść... czasem z przyjemnością. Nie za wybitne.

Mia lat 21 dziewica za namową koleżanki znajduje nową pracę jako recepcjonistka w klubie BDSM-Enthrall ( na temat BDSM nic nie wie, „dokształca się „w internecie). Poznaje tam dwóch ok 30 letnich przystojnych mężczyzn prowadzących sławny klub Cameron – właściciel, lekarz psychiatra i Richard jego przyjaciel i zastępca, w którym się Mia zakochuje. Historia rozgrywa się w klubie BDSM, ale jeśli ktoś spodziewać się pikantnych scen, to się rozczaruje. W książce jest emocjonalne napięcie między tą trójką bohaterów, jednak od szumnych opisów, że ma być gorąco, seksownie, tajemniczo daleka droga .

• Romans