Demony miłości

Patronat LC
Eve Edwards Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki rodu Lacey (tom 2) powieść historyczna
Queen's lady
Małgorzata Fabianowska
Egmont Polska
literatura kobieca literatura angielska królowa Elżbieta Londyn Anglia
Queen's lady
Kroniki rodu Lacey (tom 2)
powieść historyczna
Małgorzata Fabianowska
literatura kobieca literatura angielska królowa Elżbieta Londyn Anglia

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W sidłach miłości

9 Link do recenzji

Bardzo dobra! Nawet mój M przeczytał, pożyczył jeszcze mamie i siostrze :)

Dla tej książki powielam opinię z pierwszej części. Dodam, że ta w mojej opinii była lepsza, bo żwawsza, szybsza, ciekawsza, przygodowa czasem. A słodycz płynęła tu strumieniem, czasem zbyt wartkim i szerokim, ale od tego są chyba romanse:)

Drugi tom trochę mniej mnie zachwycił.

druga część napisana przez tą autorkę.fajna z lekkim niedosytem. pierwsza część mnie zachwyciła ta jest tylko ok. ciekawe jaka będzie trzecia część?
w tej części główną bohaterką jest JANE którą poznajemy troszkę w pierwszej części oraz drugi z braci James Lacey. ogólnie polecam.bardzo lubię sagi.

Po książkę sięgnęłam przez pomyłkę, ale stwierdziłam, że skoro już ją mam w domu, to przeczytam.

Nie była to bardzo porywająca lektura, ale jak na romans historyczny całkiem ciekawa książka. Kilko bohaterów wzbudziło we mnie bardzo negatywne uczucia (ale o to chodziło). Za to bohaterowie pozytywni to były takie nudne ciepłe kluchy.

Bardzo lekka książka, idealna na lato. Dalsza część przygód rodziny Lacey. Tym razem nie o Willu i Ellie lecz o młodszym bracie hrabiego James'ie i przyjaciółcę "młodej alchemiczki" Jane. James nie może się pogodzić z prawdą, której doświadczył na wojnie, więc wypływa na pare miesięcy w podróż morską na rzecz królestwa. Jane coraz trudniej z tym, że młody Lacey uważa, że...

Na pewno mogę powiedzieć, że było więcej intrygi, ale czy była lepsza od pierwszego tomu? Na początku wydawało mi się, że tak. Ale po przeczytaniu już nie jestem tego taka pewna. Ogólnie książka trzyma poziom tak samo jak pierwsza część. Ale były momenty gdzie powiewało nudą.

Szybka zmiana Jamie’go wobec Jane, jego rozmamłańczy stan umysłu trwający przez większą część...

"Demony miłości" to następna część "Kronik rodu Lacey", lecz autorka nie skupia się w tej historii głównie na Willu i Ellie, których zmagania z życiem i otoczeniem mogliśmy poznać w tomie pierwszym. Drugi przeznaczony jest dla lady Jane - kobiety, która sprzeciwiła się ojcu i podjęła ryzykowną decyzję o odrzuceniu propozycji małżeństwa z hrabią Dorset. Poznajemy ją bliżej,...

Życie w XVI wieku musiało być totalnie szalone. Jesteś sobie panną na wydaniu, na dodatek pochodzącą z tak zwanego "dobrego domu" i bach, pewnego pięknego dnia rodzina jest łaskawa życzyć sobie, abyś poślubiła tego czy tamtego gościa. Nie ma znaczenia, że ów kandydat do twej ręki ma lat siedemdziesiąt, cieszy się fatalną sławą i posiada trzy ręce. Nic w ogóle nie ma...

Lekkie pióro, dwór królowej Elżbiety, perypetie miłości zakazanej i tej niepewnej swego, markizy, hrabiowie, koronki i aksamity.. Całość składa się na przyjemną i szybką lekturę tego romansu historycznego. I tyle ;)

Dyskusje

• 2014