Blondynka na językach. Niderlandzki

Blondynka na Językach
G+J
2013-10-23
2013-10-23
nauka języków obcych język holenderski język niderlandzki

Trudno jest mi tak do końca ocenić tę książkę. Na pewno jest pomocna, jeśli ktoś potrzebuje przyswoić sobie pewne zwroty, które mogą przydać mu się np. w podróży. Ale pełną nauką języka ciężko mi to nazwać. Mieszkam od lat w Belgii, niderlandzkiego uczyłam się tu w szkole, moim nauczycielem zawsze był Belg, czyli native speaker. I w rzeczy samej, ten język nie należy do najłatwiejszych, choć do najtrudniejszych również nie. Moim zdaniem, aby nabyć płynności, należy jednak rozumieć podstawy gramatyczne, choćby po to, by posługiwać się czasami czy stopniowaniem przymiotników. Wymowa, jaką pani Beata prezentuje w nawiasach, jest również mocno przybliżona i nie zawsze do końca poprawna. Niemniej jednak, warto zapoznać się z tą pozycją, jeśli planuje się podróż do Holandii lub Belgii i chce się poznać zwroty umożliwiające podstawową komunikację. Pod tym względem książka dla mnie na plus.

Jeden z niewielu dobrych, polskich podręczników do nauki języka niderlandzkiego (nie tylko Holenderskiego! z którym różnią się dialektem). Jak sama autorka pisze - jest to kurs rozmawiania w języku obcym, więc książka jest nastawiona na te części, które zazwyczaj przychodzą najtrudniej. Bardzo ciekawa i przystępna forma do nauki. Momentami nie mogłam zrozumieć niektórych słów z płyty, ale kontrolując ścieżkę z książką można wszystko łatwo ogarnąć. Do "Blondynki na językach..." z pewnością wrócę ucząc się kolejnych języków.

I stało sie... nie myślałam, że kiedykolwiek przyjdzie mi zmierzyć się w życiu z językiem holenderskim:)
Książkę dostałam od serdecznej przyjaciółki, ale miała to być Blondynka na języach Norweski!, a przez niedopatrzenie Ona kupiła mi Niderlandzki:),co też było znakiem i jednym z powodów podjęcia decyzji przeprowadzki do Holandii:)
Uważam, że owa książka jest bardzo pomocna, szczególnie dla początkujących, a język według mnie nie naeży do prostych. Przedtawiona przejrzyście i w prosty, zrozumiały sposób. Dla mnie jak najbardziej przydatna na co dzień.

Uważam, że owa książka jest bardzo...

• !Priorytet
  • Holandia/ holenderskie/ o Holandii itp.
  • 5 - Przeczytane kilka razy
  • Uratowane [AB]