Dom sióstr

Charlotte Link kryminał, sensacja, thriller 640 str.
Das Haus der Schwestern
2013-08-27
2005-01-01
Data 1. wydania:
2010-01-01
Ryszard Wojnakowski
Sonia Draga
kryminał, sensacja, thriller
literatura niemiecka małżeństwo miłość niebezpieczeństwo odludzie tajemnica thriller zdrada

Das Haus der Schwestern
2013-08-27
Ryszard Wojnakowski
Sonia Draga
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Zdecydowanie jest to książka obyczajowa. Czym dalej tym większy ( dosłownie )zaledwie dreszczyk emocji,,, ale to tyle. Dreszczyk w tym wypadku, na taką ilość stron to za mało. Spodziewałam się czegoś bardziej poruszającego.

To jest obyczajówka,nie żaden thriller czy kryminał

świetna ksiązka bardzo łatwo wejsc w jej klimat, historia wciągająca

Wciągająca opowieść z retrospekcjami w tle. Historie życia tytułowych sióstr. Warta przeczytania, aczkolwiek tło historyczne dosyć trudne.

Nieco lepsza niż Obserwator. Plusy za mroźny klimat, w jakim toczy się akcja oraz tło historyczne - Wielka Brytania podczas II wojny światowej.

Ta książka to jeden wielki żal, smutek i rozczarowanie. Aż kipi z niej ból praktycznie każdego jednego bohatera książki. Wszechobecna smierć, zawody miłosne, nieszczęścia..
Bardzo się męczyłam z tą pozycją. Osobiście nie polecam, szkoda czasu - którego książka zabiera wiele. Mogłaby być zdecydowanie krótsza.

Nienawiść która się sączy całymi latami. Wzajemna pogarda, nieufność która wyzwala w obu siostrach najgorsze uczucia.
Książka Charlotte Link ,, Dom sióstr ‘’ dzieli się na dwa tory. Przeszłość i teraźniejszość. Autorka w bardzo szczegółowy i niezwykle dokładny , a także w bardzo interesujący sposób opisała historię dwóch sióstr które od samego już poczęcia nie dały po...

Zdecydowanie wolę panią Link w wersji kryminalnej. Tymczasem otrzymałam dramat psychologiczny sięgający aż do I Wojny Światowej z wątkiem obyczajowym i lekkim muśnięciem wątku kryminalnego. Akcja toczy się dwutorowo, teraz i w przeszłości. Nie udało mi się polubić żadnej z bohaterek. Zbyt dużo nic nie wnoszących opisów długie strony, na których nic się nie dzieje. Gdyby...

Całkiem inna niż wszystkie Charlotte Link. Przede wszystkim brak morderstwa na początku, co dla tej autorki z tego co zauważyłam całkiem niespotykane. Natomiast nie umniejsza to tej książce. Wspaniałe postacie, akcja na wielu poziomach, rewelacyjnie opisane postacie i ich rozterki. Polecam

Kto uznał tę książkę za kryminał? Mimo wszystko warto sie pochylić nad tym dramatem obyczajowym.

Dyskusje

6 104