Dom sióstr

2005-01-01
Data 1. wydania:
2010-01-01
Ryszard Wojnakowski
literatura niemiecka małżeństwo miłość niebezpieczeństwo odludzie tajemnica thriller zdrada

Książka ciekawa i wciągająca. Początek nie sugerował przebiegu akcji . Im dalej, treść książki zaskakuje.

Zgadzam się z tym, że wątek erotyczny pod koniec nie wiadomo po co, taka namiastka harlequina popsuła mi nieco bardzo dobre wrażenie z całości.

Świetna, wciągająca od pierwszej strony. Wypożyczyłam z biblioteki, ale tak mi się podobała, że kupiłam własny egzemplarz.

No nie, to nie jest thriller. Bardzo porządna powieść psychologiczno-historyczna z elementami kryminalnymi. Nie narzekam, Charlotte Link wspaniale się czyta w każdym wydaniu. Książka na lato, długą podróż, czy ponure zimowe wieczory.

Paradoksem jest, że chyba najbardziej babską książkę jaką czytałem w życiu polecił mi kolega. Chociaż konkurencja jest spora, bo trochę tego przeczytałem w życiu. To moje pierwsze spotkanie z niemiecką pisarką, ale nazwisko wcześniej obiło mi się o uszy. Fabuła miała ciekawą i dość często spotykaną strukturę, mianowicie akcja w czasie rzeczywistym przeplatała się z historią...

Jedna z najlepszych powieści Charlotte Link. Urzekł mnie bardzo opis piękna zimy widocznej z okna "domu sióstr".

"Dom sióstr" to powieść, której akcja jest umiejscowiona w dwóch płaszczyznach czasowych, jedna z nich to czasy II Wojny Światowej, oraz lata powojenne, a druga to lata 90.
Początek książki to lata 90, głównymi bohaterami są Barbara i Ralph, czyli niemieckie małżeństwo, które ratując swój podupadający związek wybierają się na angielską prowincję do wiekowego domu. Dom ten...

W ramach świątecznej akcji #świątecznymisłowami postanowiłam w grudniu sięgnąć po kilka bożonarodzeniowych książek. Nie chciałam, aby były to przesłodzone i cukierkowe pozycje, stąd mój wybór. Czy ta książka okazała się warta uwagi?

'Prawda bywa okrutna, a czasem bolesna, ale przynajmniej jest prawdą. Dzięki niej cała sprawa ma jakiś sens.'

Barbara i Ralph spędzają Boże...

Książka bardzo nierówna. Ciekawa część historyczno - obyczajowa opowiadająca o Frances Grey, jej rodzinie i ukochanym mężczyźnie. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam jej losy chociaż nie zawsze rozumiałam motywy jej postępowania. Natomiast zakończenie z wplecionym na siłę wątkiem kryminalnym psuje cały urok powieści.

Książka jest bardzo dobra, tylko źle przypisana gatunkowo - raczej powiedziałabym, że to książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Jeżeli ktoś lubi książki, gdzie bohaterzy odkrywają historię z przeszłości innej osoby, to bardzo polecam. Jednak jak ktoś liczy na jakąś ciekawą akcję kryminalną - to się możecie rozczarować.

6 889
    3 702