Dom sióstr

Data 1. wydania:
2010-01-01
Ryszard Wojnakowski
Sonia Draga
literatura niemiecka małżeństwo miłość niebezpieczeństwo odludzie tajemnica thriller zdrada
Das Haus der Schwestern
kryminał, sensacja, thriller
2013-08-27
Ryszard Wojnakowski

Gdyby nie to, że książkę mogłam czytać głównie wieczorami, pochłonęłabym ją znacznie szybciej. Jest w niej coś co powoduje, że ciągle byłam ciekawa co dalej, mimo iż właściwie nie ma tam nie wiadomo jak wartkiej akcji. Tak naprawdę nie wiedziałam do czego to wszystko zmierza, więc końcówka zaskoczyła mnie dość mocno. Zrobiło się groźnie, a wszystko co się do tej pory...

Solidna, niespieszna powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się dwutorowo w dwóch planach czasowych. Bardzo lubiany przeze mnie motyw książki w książce, z elementem kryminalnym na końcu. Duży plus to opis walk sufrażystek, więzienia i I wojny światowej. Nie jest to książka, którą czyta się jednym tchem, raczej niespieszna, równa akcja, która przyspiesza dopiero na samym...

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia Barbara i Ralph - małżeństwo prawników z Niemiec - postanawiają spędzić we dwoje w wynajętym domu w Yorkshire. Jest to swego rodzaju próba ratowania ich małżeństwa. Niestety nie mogli przewidzieć tego, że ogromna śnieżyca odetnie ich od cywilizacji na kilka dni bez ogrzewania i jedzenia. W międzyczasie Barbara odnajduje spisane...

Uwielbiam ta autorke wiec ciezko mi być obiektywna. Lekkie pioro i zaskakujace zwroty akcji.

Książka obyczajowa z elementami historycznymi, a nie thriller czy kryminał.
Bardzo ciekawe postacie, nietuzinkowa historia, może nieco zbyt rozwleczona fabuła. Na pewno warto.

Wiedziałem kilka lat temu, że kiedyś przeczytam jeszcze raz i przeczytałem. Czar sprzed lat nie zgasł, a nawet rozgorzał nowym ogniem. Powieści Charlotte Link dzielą się na te dobre, bardzo dobre i genialne, ta należy do tej trzeciej kategorii!

Książka która wpadła mi w ręce przez przypadek. Całę szczęście! Tak wciągającej książki dawno nie miałam w ręce. Zdecydowanie będę do niej wracać

Książka wpadła mi w ręce latem, więc trochę nieszczęśliwe, ale nie doznałam rozczarowania. Naprawdę dobra powieść, świetnie skonstruowana i z dobrą charakterystyką postaci. Mogę tylko polecić.

Czuję się nieco oszukany. Książka jest reklamowana jako kryminał, a tymczasem jest to mieszanka powieści obyczajowej, historycznej i romansu, z przyklejonym na siłę wątkiem kryminalnym. Natomiast w swojej kategorii (obyczaj) jest napisane chyba nieźle. Piszę "chyba" bo nie jestem koneserem gatunku.

Określanie tej powieści jako kryminał to oszustwo. Czyta się bardzo dobrze, ale kryminał zaczyna się na 592 stronie (na 635). Fabuła została podzielona na dwa równoległe wątki: w 1996 roku Barbara i Ralph jadą na święta do Anglii, wynajmują stary dom - Westhill House, aby tam przemyśleć swoje małżeństwo. W dniu, w którym się kwaterują, Wyspy zostają zasypane śniegiem, prąd...

Dyskusje

6 497