Pokonaj depresję! Program 6 kroków bez leków

Stephen S. Ilardi Wydawnictwo: G+J poradniki
G+J
depresja
poradniki
depresja

Jeśli podejrzewasz u siebie lub kogoś z twoich bliskich depresję - odwiedź psychiatrę / psychologa, zamiast sięgać po tego typu książki. Zawarte w niej porady nie tylko nie pomogą osobom naprawdę cierpiącym na depresję, ale mogą bardzo zaszkodzić i przyczyniają się do niezrozumienia natury tej choroby .

Autor w swojej książce opisuje terapie depresji. ,,terapię" która sprawdzi się tylko u osoby z obniżeniem nastroju .... Głównym przesłaniem tej ksiązki jest to, że leki antydepresyjne nie działają zamiast twego zmień dietę zacznij się ruszać... Byłoby ok gdyby nie to, że w ciężkiej depresji pacjenci tylko leżą... Antydepresanty pomagają wyjść z depresji. Autora spokojnie...

Stek bzdur. Byłbym podszedł do tego mniej sceptycznie, gdyby głównym przesłaniem tej książki nie było: "ODSTAW LEKI, NIE BIERZ TEGO ŚWIŃSTWA, TYLKO ZJEDZ ŚLEDZIA, WYJDŹ NA SŁOŃCE I ŚMIEJ SIĘ, ŚMIEJ!". Autora śmiało można pociągnąć do odpowiedzialności karnej, za głoszenie groźnych dla zdrowia i życia dyrdymałów.

Cenne wskazówki, nie tylko w przypadku depresji, ale także by odczuwać więcej satysfakcji z życia. Poszczególne kroki może nie są odkrywcze, ale w ich prostocie tkwi siła. Uważam, że warto przeczytać,choćby po to, żeby spróbować opisanych metod. Łatwiej się zmobilizować, gdy wiedza, tak jak tu jest przekazana w sposób klarowny i łatwo przyswajalny. Aczkolwiek w przypadku...

Książkę podarowała mi znajoma. Mimo, że nie przepadam za wszelkiej maści poradnikami, z grzeczności postanowiłam zajrzeć. I powiem jedno -JEDNA WIELKA B Z D U R A!!! Jako osoba od lat zmagająca się z tą chorobą stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że "porady" w niej zawarte mogą być szkodliwe dla zdrowia i życia. Tragedia! Dziwię się, że tego typu książki są dopuszczane do...

porady dobre dla osób bez motywacji i o chwilowo zaniżonym nastroju. takim jazda na rowerze i słoneczko pomogą na pewno. ale w żadnym wypadku dla osób naprawdę chorych! depresja jest chorobą leczoną lekami, tak jak grypa. nie można odstawić leków i iść ZAMIAST tego na spacer. bo stanie się w końcu jakaś tragedia.

Jak na pozycję z tego gatunku, czyta się bardzo dobrze i pozytywnie nastraja. Trzeba wprowadzić w życie zalecenia i sprawdzić czy działa :)

• Psychologia
  • Przeczytane w 2017
  • Poradniki
  • ♥ Moja biblioteczka - posiadam
  • Dark side of the Moon
  • Self-Care
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pokonaj depresję! Program 6 kroków bez leków