Niewygodna prawda

Sophie Hannah Wydawnictwo: G+J Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
The Carrier
Robert P. Lipski
G+J
The Carrier
Konstabl Simon Waterhouse (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Robert P. Lipski

Uwielbiam książki Sophie Hannah i tylko dlatego wytrwałam do końca. Owsem zakończenie było warte tego, ale mimo wszystko tak "przegadanej: historii dawno nie czytałam. Wiem, że autorka wiele razy krążyła wokół sedna w swoich książkach, ale ta jest wybitnie nudna.
Historia czwórki przyjaciół, którzy jak zwykle okazują się nie do końca przyjaciółmi. Jest też historia przemocy...

Najgorszy ze wszystkich tomów tej serii. Wszystkie poszlaki, jak też przyznanie się do winy wskazują na konkretna osobę, jako zabójcę, ale ekipa kryminalnych szuka pomimo to innego kandydata. Mogłoby być ciekawe, ale nie było. Tak nudne, że ledwo przetrwałam.

Mało wciągająca, wręcz nudna książka. Ponadto jest psychologicznie skomplikowana co zmusza czytelnika do myślenia, dlatego ciężko się to czyta (męczyłam ją z 3 miesiące co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło). I jeszcze zakończenie książki było takie nijakie, autorka mogła by się bardziej wysilić..

Totalne dno. Przeciągnięta akacja, mam wrażenie że książka pisana na siłę żeby zamęczyć czytelnika. Postacie sztuczne. Wiązałem z książką spore nadzieje, tym bardziej że rzekomo zdobywała nagrody, ale niestety zawiodłem się.

Męczyłam ją jak suchą bułkę..nie przypadła mi do gustu, chociaż inne książki tej autorki są okej.

Jesień z całą swoją wietrznością i mrocznością sprzyja klimatom intrygi i grozy.
Tak więc tym razem padło u mnie na "Niewygodną prawdę" Sophie Hannah.
Główna bohaterka tej książki, Gaby Struthers, zostaje zmuszona do dzielenia pokoju hotelowego z przypadkowo poznaną dziewczyną. Ich samolot miał opóźnienie i muszą przeczekać noc do jego odlotu. Dziewczyna opowiada jej...

Zabrałam tę książkę na wakacje. Nie był to dobry wybór. Książka zakręcona nie łatwa w czytaniu, słaba. Raczej nie sięgnę po kolejne pozycje tej autorki.

Książkę czyta się z zainteresowaniem, przede wszystkim dlatego, żeby przekonać się o jednej rzeczy - co jest nie tak z Timem Breary?? Dla śledczych (a właściwie dla każdego) główny podejrzany jest jedną, wielką zagadką. Dla przyjaciół jest niemal ideałem, czasem można pomyśleć, że są oni od niego uzależnieni. O chyba każdej postaci w powieści można powiedzieć, że pod...

Ktoś został zamordowany, ktoś się przyznał do tego przestępstwa, jednocześnie twierdząc, że nie wie dlaczego to zrobił. Intrygujące prawda? Gaby, kobieta zakochana w Timie, dowiaduje się, że trafił on do więzienia za zabójstwo żony, ale ona wierzy, że jest niewinny. Ponadto opiekunce zmarłej, Lauren, wymsknęło się stwierdzenie, że „posłała niewinnego człowieka do...

Ten tom był zdecydowanie słabszy od poprzednich, zbyt zawiły, zbyt kręcący się w kółko i w zasadzie nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam, o co chodzi, bo miałam duże trudności ze skupieniem uwagi na tekście. Ale jak się powiedziało A (przeczytało poprzednie tomy), to trzeba też powiedzieć B.

• Sophie Hannah
  • 2014