Krzyk aniołów

Okładka książki Krzyk aniołów Joseph Nassise
Okładka książki Krzyk aniołów
Joseph Nassise Wydawnictwo: Replika Cykl: Kroniki templariuszy (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki templariuszy (tom 2)
A Scream of Angels
Replika
2013-11-05
2013-11-05
2012-10-04
Aleksandra Zielińska
Aleksandra Zielińska urban fantasy literatura amerykańska templariusze demony

Okładka książki 17 szram Ramsey Campbell, Mort Castle, Robert Cichowlas, Michał Gacek, Washington Irving, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Carlton Mellick III, Joseph Nassise, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Paweł Waśkiewicz, F. Paul Wilson, Robert Ziębiński, Aleksandra Zielińska
17 szram Ramsey Campbell, Mo...
Okładka książki Limbus, Inc. Benjamin Kane Ethridge, Jonathan Maberry, Joseph Nassise, Anne Petty, Brett J. Talley
Limbus, Inc. Benjamin Kane Ethri...

Bardzo dobre opowiadanie z gatunku science-fiction oraz fantasy. Dosyć mroczne z szybką akcją. Mocne 7 na 10.

Mega polecam, dla kogoś kto lubi fantastykę policzoną z mitologia anielską książkę. Przyjemna lektura.

Nie czytałem tomu pierwszego (brak oznaczenia tomu na okładce i w książce). Pomimo tej drobnej niedogodności ogarnąłem świat i mogę stwierdzić, że książka nie była najgorsza. W sam raz na jeden wieczór z militarnym fantasy.

Akcja szybka, klimat mroczny,
tajemnice czekające na rozwiązanie i Templariusze walczący o przyszłość ludzkości..
Wszystko co Tygryski lubią najbardziej?

Książkę dorwałam kiedyś w jednym ze sklepów z tanimi książkami. Zachęcona opisem, wymiarem książki i ceną zabrałam ją do domu,
Była to dla mnie krótka przygoda, zarówno pod względem spędzonego czasu na jej przeczytanie, jak i na późniejsze przemyślenia z nią związane.
Niby wszystko było spoko, jednak mam..

..małe ALE:

Przeżyłam lekki szok gdy dowiedziałam się, że jest to jedna z cyklu książek, nie widziałam takiej informacji nigdzie w książce (przynajmniej w moim wydaniu).
Nie uważam, by było to jakąś większą przeszkodą do nadążania za akcją książki, jednak myślę, że ucierpiała na tym możliwość większego wczucia się w jej klimat i sympatyzowania z bohaterami.
Niestety dla mnie to książka "na raz" i nie wiem czy przeczytam pozostałe tomy, choć pewnie jeśli okoliczności by sprzyjały, moja ciekawość wzięła by górę by wystawić opinię po przeczytaniu całego cyklu w odpowiedniej kolejności.

Akcja szybka, klimat mroczny,
Wszystko co Tygryski lubią najbardziej?

Religijne środowisko z dodatkiem potworów i demonów? Dlaczego nie, szczególnie jeśli na akcję nie trzeba czekać zbyt długo. Opis walki dzielnych Templariuszy z potworem, przedstawiony niemal od pierwszych stron, potrafi wciągnąć, jednak nagła zmiana scenerii na sielankową nieco burzy ten obraz. Z drugiej strony, każdemu się czasem należy odpoczynek i zmiana klimatu, nawet człowiekowi, którego codzienność wypełniona jest walką z nadnaturalnymi istotami łasymi na życia niewinnych, nieświadomych ludzi. Później jednak akcja nie jest zakłócona podobnymi scenami, dzięki czemu można odczuć mroczny wydźwięk całej historii. Książka warta przeczytania.

Nie mogłam się w ogóle skupić na treści, przez całą książkę nie miałam pojęci, o co w niej chodziło, jak to się stało i dlaczego. Szkoda, bo mogło być ciekawie.

Natrafiłam na tą książkę przez przypadek w księgarni, po przeczytaniu opisu stwierdziłam że to dobra książka na wyjazd ze znajomymi na wakacje- cóż nie myliłam się. Krótka z szybką akcją i bardzo wciągająca. Jak to stwierdził Clive Barker " Ta książka dosłownie zapiera dech w piersiach"

Książka opowiada o specjalnym oddziale wojskowym stworzonym przez kościół do walki z wszelkimi złymi fantastycznymi stworzeniami atakującymi ludzkość. Odział Echo to jednostka do zadań specjalnych w której skład wchodzą najlepsi z najlepszych. Wysłani oni zostają na jedną z najbardziej niebezpiecznych misji na jakiej do tej pory byli.

Książka wciąga już od pierwszych stron. Akcja dzieje się bardzo szybko przez co chwilami jest problem z nadążeniem za autorem. Mimo to opisywana historia jest ciekawa oraz pomimo mojego zwątpienia w pewnym momencie, że autor niczym już mnie nie zaskoczy stało się odwrotnie.

Mimo niewielu stron spodziewałam się, iż historia będzie dość skąpa i nie będzie zawierała wielu detali. Nic bardziej mylnego autor doskonale zawarł w niej tempo przedstawianej akcji.

Niestety przy kupnie książki nie wiedziałam, iż jest to druga część powieści. Dlatego też początkowo cierpiałam na pewien niedosyt wiedzy. Opis z tyłu książki prezentuje się w taki sposób, iż byłam święcie przekonana że to pierwsza część. Po rozpoczęciu czytania okazało się że opis z tyłu jest bardzo ogólnym streszczeniem tego co działo się wcześniej.

Zacznę od tego, że książkę przeczytałem traktując ją jako historię jednotomową. "Dzięki" przemilczeniu tego faktu przez wydawnictwo Replika, dopiero po lekturze dowiedziałem się, że tak naprawdę jest to drugi tom Kronik Templariuszy. Moja opinia jest więc dość specyficzna, jednak z pewnością dostarczy ona pewnych informacji osobom, które jak ja natrafią na pojedynczy tom i będą zastanawiały się nad poświęceniem mu swojego czasu.

Akcja w "Krzyku Aniołów" skupia się na tajemniczej misji, do której przydzielona zostaje najlepsza jednostka współczesnych Templariuszy - Echo. Co to oznacza w praktyce? Ni mniej, ni więcej, tylko świętych rycerzy obładowanych bronią palną z poświęconymi przez Ojca Świętego mieczami na plecach. Główna część wydarzeń rozgrywa się w przeciągu trzech dni, w jednej lokacji.

Jestem pewien, że książka znajdzie swoich zwolenników w osobach, które w książkach cenią maksimum akcji i minimum stron. Które lubią być wrzucone w sam środek akcji i poznawać bohaterów oraz zasady rządzące światem w czasie konkretnych wydarzeń, bez jakiegokolwiek wstępu. Osobiście nie należę do tej grupy czytelników. Wolę, gdy autor powoli prowadzi czytelnika, przedstawia wiele historii, których zwieńczeniem są wydarzenia pokroju tych ukazanych w "Krzyku...". Choć ostatecznie nie miałem problemów z odnalezieniem się w całej historii (mimo braku znajomości poprzedniego tomu).

Ta powieść nie jest zła. Zawiera w sobie tajemnicę, mrok, krew, dźwięk niemal nieprzerwanie zużywanej amunicji, demony. Nie brakuje wyróżniających się bohaterów - warto tu wspomnieć o obdarzonym przez niejakiego Adwersarza niezwykłymi zdolnościami Cadzie - choć większość z nich jest zaledwie szarymi członkami grupy Echo. Nie znajdziecie tu zatem dokładnych opisów każdego z bohaterów, a raczej zbiorową charakterystykę zespołu - ludzi stanowiących jedność, znanych nam jedynie z nazwiska, wspólnie wykonujących zadanie, gotowych narazić własne życie dla ocalenia swych kompanów.

Mimo że dowiedziałem się już, że na serię Kronik Templariuszy składają się jeszcze dwa tomy (poprzedzający i kontynuujący wydarzenia przedstawione w "Krzyku..."),nie odczuwam potrzeby zapoznania się z nimi. Wydaje mi się, że jestem w stanie dopowiedzieć sobie resztę tej historii. "Krzyk Aniołów" jest w sam raz... na jeden raz. Jak niektóre z puszczanych wieczorem w telewizji filmów, o których większość ludzi wcześniej nie słyszała, i o których większość zapomni do następnego tygodnia...

Po "Heretyku" jest to kolejna część przygód Cada Williamsa i zespołu Echo, który zwalcza nadnaturalne siły działające w naszym świecie. Tym razem drużyna musi rozwiązać zagadkę wymordowania personelu pewnej stacji badawczej położonej gdzieś na pustyni.
A główny bohater Cade stara się przy okazji odnaleźć swoją zmarłą żonę, w tzn. Zaświecie, czyli wymiarze zamieszkałym przez duchy i inne stwory.
Książka utrzymana jest w podobnym tonie co część pierwsza, z tą różnicą, że jest więcej akcji. Praktycznie cały czas coś się dzieje. Ale nie przekłada się to zbytnio na nasze pozytywne wrażenia. A to dlatego, że główni bohaterowie są słabo nakreśleni i ich los średnio nas obchodzi. Ogólnie fabuła jest dość prosta i mocno nie zaskakuje. Takie tam czytadło na wieczór czy dwa, powieść jest niezbyt długa bo ma zaledwie 230 stron a jej format też do ogromnych nie należy. Mimo wszystko jestem trochę ciekawy dalszych przygód Cade, i tego czy odnajdzie swoją żonę i czy pokona swojego wroga Adwersarza.

Doszłam do 45 strony. Tak mnie to nudziło, że nie chciałam dalej w to brnąć. Spodziewałam się czegoś innego.

• Przeczytane w 2018
  • Chcę przeczytać: Książki

Dodaj cytat z książki Krzyk aniołów