Plastikowe M3, czyli czeska pornografia

Oficjalne recenzje i

Jak zadowolić kobietę?

[ 31 ] Link do recenzji

Po prostu nic ciekawego.

Interesująca pozycja, która nie zachwyciła, ale czytało się całkiem nieźle. Niektóre spostrzeżenia bohaterki całkiem ciekawe. Warto dać szansę chociażby przez ciekawe słownictwo i tłumaczenie.

Kiedyś podczas jednej z wizyt w mojej ulubionej księgarnio-kawiarni natrafiłem na tą książkę. Ponieważ już wtedy sporo książek czekało na przeczytanie nie zdecydowałem się na zakup tej książki, jedynie dodałem tą pozycję na półkę "chcę przeczytać".
W ostatnim czasie sięgnąłem po kilka ekstrawaganckich książek napisanych, mam tu na myśli Masłowską, Charlotte Roche, idąc...

Najmniej podniecająca pornografia, z jaką miałam do czynienia ;) Czyta się to tak sobie, mówiąc szczerze, ale że małe, że krótkie, to przebrnęłam.

Walory językowe książki na bardzo wysokim poziomie. Jeśli chodzi o samą treść, to chyba nic wybitnego ani nic tragicznego. Brawo dla tłumaczki, jestem pod wielkim wrażeniem jej roboty.

Bardzo lubię literaturę i film naszych południowych sąsiadów, jednak w ostatnim czasie przeczytałam już dwie czeskie książki, które wprawiły mnie w lekką konsternację. Być może nie umiałam w pełni wejść w powieściowy świat, być może nie zrozumiałam. A ocena świata z perspektywy „burdelu” chyba jakoś nie bardzo do mnie trafiła.
Petra Hůlová to autorka, którą udało mi się...

Ileż niepohamowanej radości daje ta niepozorna książka.
Wtykacz i raszpla już na zawsze wchodzą do głowy. Ilość określeń z okolic erotyki jest ogromna. Wszystkie świetne, nowe, zabawne, dosadne i pouczające.
Główna bohaterka to trzydziestoletnia prostytutka, która przygląda się temu co ją otacza. Swoboda intelektualna i obyczajowa płynącą z jej M3 jest przepełniona...

Chuck Palahniuk w czeskim wydaniu. Czytało się lekko, szybko i przyjemnie.

Książka nie należy do najprostszych. Pewne skojarzenia/przeskoki mogą się wytworzyć tylko w jednym umyśle.
Książka stawia kilka ciekawych tez: czy każdy mężczyzna marzy o seksie z czternastolatką? czy każda kobieta w okresie menopauzy jest nieatrakcyjna i nosi wielką torbę z bluzkami na zmianę? itp.

Sięgnąłem po Plastikowe M3 zachęcony przez Rudnickiego w Życioryście. Duży błąd. Hulova mnie wymęczyła bardziej niż niejedna raszpla jej wtykacza.

Dyskusje

• Chcę w prezencie