Współczesne samoloty bojowe

Espadon
1991-01-01
1991-01-01
samoloty przegląd XX wiek

Przychylam się do poprzedniej opinii. Jakość wydania, ilustracji i przystępnie napisana dla laika w temacie. Ja ja przeczytałem, kiedy jeszcze byłem dzieckiem i bawiłem się żołnierzykami, wiec dzięki niej wiedziałem, jakie maja mieć uzbrojenie poszczegolne modele samolotów.

Wszystkie książki z tej charakterystycznej serii ESPADONu łączy jedna cecha: jakość.

Oczywiście może być tak, że człowiek posiadający wyspecjalizowaną wiedzę dotyczącą tematu znajdzie w tej serii wiele błędów, albo uproszczeń. Ja zapamiętałem ją jako najlepszą, jaka ukazała się pierwszej połowie lat '90. Żadna inna seria nie mogła pochwalić się tak wysoką jakością zawartości merytorycznej, jak i tak efektowną stroną wizualną.

Nie pamiętam by książka Mike Spicka i Billa Gunstona odstawała pod jakimś względem od reszty encyklopedii z tej serii. Minęło wiele lat od daty premiery "Współczesnych Samolotów Bojowych" i maszyny z kart tego wydawnictwa przestały być już tak "współczesne" jak ćwierć wieku temu. Mimo to warto po nie sięgnąć, technologia nieco zetlała, za to jakość jest nadal taka sama...

• Chcę przeczytać: Książki
  • 03.Posiadam, ale nie czytałam
  • - 2013

Dodaj cytat z książki Współczesne samoloty bojowe