200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806–1807

Okładka książki 200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806–1807 praca zbiorowa
Okładka książki 200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806–1807
praca zbiorowa Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. historia
historia
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2008-01-01
2008-01-01
9788360192344
wojskowość powszechna wojny napoleońskie

7/10

7/10

Pięknie wydany album o 200 dniach kampanii Napoleona w północnej Polsce, na uwagę zasługują w szczególności zdjęcia przedstawiające miejsca dramatu sprzed 200 lat w dzisiejszych czasach, również reprodukcje obrazów, grafik i rysunków prezentują się wspaniale. Na uwagę zasługuje tekst, w którym raz po raz podkreśla się grozę dramatu rozgrywającego się w śniegu i błocie. Album stanowi dodatkowe źródło wiedzy o kampanii z lat 1806/1807, jednak jeśli ktoś szuka dokładnych: dat, godzin, liczb, rozkazów dziennych, marszrut itp. to tu ich nie znajdzie. Jest natomiast wiedza w pigułce, jak dla mnie podana niemal w charakterze komiksu, teks bogato przeplatany ilustracjami. Nie można się wprost oderwać.

• Epoka Napoleońska
  • Historia/Biografie