Ravensbrück

Książka i Wiedza
1961-01-01
1961-01-01
historia wojna obóz koncentracyjny Ravensbruck

Tzw "ruch oporu" jaki miał miejsce w Ravensbrück wychodzi poza wszelkie inne tego typu zorganizowane akcje. Dzielność tych kobiet jest nieoceniona! Literatura obozowa (monografia) tym bardziej wartościowa, iż została napisana przez byłą więźniarkę.

Książka naszpikowana suchymi faktami, wzbogacona "miękką" treścią. Dla pasjonatów tematyki obozowej.

KL Ravensbrück- jedyny kobiecy obóz koncentracyjny na terenie Niemiec. Więźniarkami były kobiety różnych narodowości: Polki, Niemki, Rosjanki, Francuzki, Żydówki.
Wanda Kiedrzyńska skupia się w swojej książce na obozowej codzienności. Relacja jest podzielona na kilka rozdziałów, z których każdy dostarcza nam informacji o czynnikach, które składały się na egzystencję w Ravensbrück. Autorka opisuje przebieg pracy (zarówno w obozie jak i poza jego drutami),warunki w rewirze, operacje na "królikach", egzekucje czy choćby działalność konspiracyjną.
Swoją publikację Wanda Kiedrzyńska, wzbogaciła o liczne fotografie lub rysunki.

• MUST READ!
  • Literatura obozowa // II WŚ // Holocaust