Wolna miłość

publicystyka literacka, eseje

Oficjalne recenzje i

Gigantyczna dawka ponadczasowej mądrości

[ 12 ] Link do recenzji

Słowa Ligockiej sprawiają, że chce się żyć pełniej - poprzez dostrzeganie, uważność na to, co dookoła, przez doświadczanie i smakowanie. Lektura "Wolnej miłości' pozostawiła mnie z poczuciem, że dużo jest w świecie do zachwycania się. I jeszcze z rozbudzoną na nowo chęcią stworzenia własnej historii, która pewnego dnia zostałaby uwieczniona na papierowych stronach.

Parę słów o miłości, tej nie zawsze dozwolonej...

Bardzo lubię książki Pani Ligockiej. Szczególnie upodobałam sobie jej felietony. Praktycznie każdy z nich niesie ze sobą mądrość życiową. Można siedzieć z otwartą książką i zeszytem i notować coraz to nowe cytaty. Warto do twórczości Pani Romy wracać.

Uwielbiam książki Ligockiej. Są pełne życiowych sytuacji, z których każdy może coś dla siebie wziąć. Super.

Refleksje Romy Ligockiej, zawarte w formie błyskotliwych felietonów. Warto przeczytać.

Swobodne przemyślenia Ligockiej, do których pretekstem są krótkie opowiastki z życia. Można przeczytać, kilka fajnych cytatów się znajdzie, ale w sumie dotrwałam do końca głównie dlatego, że to autorka niesamowitej "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku" (za to też daję o jedną gwiazdkę więcej). I dlatego że książka krótka;)

1995

Co poradzę, że kocham Romę Ligocką. Jej sposób postrzegania świata jest bardzo mi bliski. Każda książka tej autorki jest dla mnie jak ciepła kołderka w chłodny poranek, jak filiżanka kawy ( notabene o kawie jest nawet osobny felieton). Polecam osobom otwartym na otaczające nas piękno tego świata.

Wszystkie książki Romy czyta się błyskawicznie! I ta nie była wyjątkiem. Szybko się czytało, a z każdą kolejną stroną kotłowało się coraz więcej myśli. Myśli, o których się zapomina w codziennym życiu. Lubię twórczość tej autorki i z chęcią będę sięgała po jej następne książki. Polecam:)

"Jak łatwo nam się poczuć tą jedyną i jakież zdziwienie, kiedy się nią być...

Kilkanaście pięknych opowiadań autorstwa pani Ligockiej...Chociaż to nie mój ulubiony gatunek zawsze z chęcią czytam.Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka skłaniająca do refleksji...

Dyskusje

• 2014