Zakazana żona

2007-01-01
Maria skalska
Verena Wermuth miłość Islam

więcej Więcej

Infantylna lektura i wręcz irytująca swoją powierzchownością, naiwnością i ignorancją narratorka.

Bardzo fajna ksiązka i przewidujące zakonczenie. Ale historia Vereny zapadla mi w glowie,. Choc szczerze mówiąc bardziej podobał mi sie film-byl taki wzruszajacy.

Uwielbiam tą serię, ale tego tomu nie lubię. Bohaterka bardzo naiwna i wkurzająca.

Szkoda czasu.

,,Zakazana żona'' to książka bardzo ciekawa, pełna przygód . To żaden ,,oklepany przekaz''. Autorka pięknie pisze o swoich przeżyciach. Verena mierzy się z wieloma przeszkodami i wątpliwościami, wszystko w imię miłości. Nie przedwiduje jednak, że jej ukochany nie będzie mógł poradzić sobie z rodzinnymi tradycjami i przysięgami i słusznie poznaje drugiego męża i układa...

Historia bez happy endu. Zderzenie dwóch kultur i religi. Z jednej strony wielka pierwsza miłość z drugiej obietnica dana ojcu.
Według mnie Chalid trochę bawił się uczuciami Vereny, bo wiedział , że ona darzy go takimi samymi uczuciami. Miłość - miłością, ale ja bym postąpiła tak samo jak ona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Banalna historia. Autorka mentalnością i wiedzą przypomina bardziej niedojrzałą nastolatkę niż dorosłą kobietę. Oklepane schematy myślowe "człowieka zachodu". Nie polecam ani osobom, które choć trochę znają kulturę (duże rozczarowanie powierzchownym podejściem autorki ) ani tym którzy chcą tę kulturę poznać ( przedstawiony tylko błędny oklepany przekaz).

Historia ciekawa, choć czasami nie rozumiałam naiwności bohaterki albo niektóre historie wydawały się dość przereklamowane wręcz nie prawdziwe to mimo wszystko opowieść ciekawiła.

Powieść oparta na faktach i powiem szczerze że liczyłam na inne zakończenie. Jestem zaskoczona jak potoczyły się losy autorki i mimo wszystko cieszę się takim zakończeniem. Dzieki tej książce poznałam wiele zwyczajów i zachowań mieszkańców krajów arabskich . Między autorka zawiązał się piękny romans ale faktycznie widać że odmienne poglądy/ obyczaje czy kultura po prostu...

Hym...co za historia. Szwajcarka i Arabski Szejk. Połączyło ich głębokie uczucie. Ale czy miało szansę przetrwać, zwłaszcza w kraju w którym tak bardzo przestrzega się reguł? Przyznam szczerze że początek książki mnie nie urzekł a wręcz denerwował. Nie rozumiałam takiego silnego uczucia jakim obdarzyła Verena Chalida. Później zrozumiałam co nią kierowało oraz ten pociąg do...

• 2013
  • Pisane przez życie