Królewski zwiadowca

John Flanagan Cykl: Zwiadowcy (tom 12) fantastyka, fantasy, science fiction 487 str.
The Royal Ranger

fantastyka, fantasy, science fiction

2050 ocen 181 opinii

Kup książkę

2050 ocen

Ciekawy zabieg na zainteresowanie młodego czytelnika, a właściwie czytelniczki 😉.

Uwielbiam,kiedy w pewnym momencie uczennica willa upija się,a potem ma rundkę wstydu wokół miasta(czy tam wsi).zapewne nigdy nie spojrzy już w ten sam sposób na alkohol.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Will i jego uczeń w pozornie prewencyjnym zadaniu otarli sie o smierć,tylko odwaga ucznia pozwoliła kontynuować dalsze losy bohaterów

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Spodziewałem się czegoś lepszego od Johna Flanagana. Myślałem, że ta część będzie lepsza od kolejnych. Bardzo się myliłem.

Królewski zwiadowca to opowieść, w której przenosimy się piętnaście lat w przód. Jest to czas, gdy Cassandra zostaje regentką swojego ojca, Halt i lady Pauline wiodą spokojne życie, a Will siedzi w sidłach wiecznej żałoby. Jednak dzięki przyjaciołom wydostanie się z nich.

Maddie, córka Cassandry i Horace'a, jest podobna do swoich rodziców. Tak samo odważna, wytrwała i......

Świetna kontynuacja serii. Wydarzenia rozgrywają się kilkanaście lat po zakończeniu ostatniej książki. Poruszony został temat straty bliskiej osoby i braku chęci do życia. Za jedyny minus można uznać nieco naciągany epizod, choć ostatecznie wynagradza go bardzo wzruszający moment już na końcu powieści.

Z cyklu "Zwiadowcy" najbardziej podobały mi się 2 pierwsze tomu, gdy Will był jeszcze uczniem Halta. Z następnymi bywało rożnie, jednak historia o nauce Willa, jego dorastaniu i zmienianiu się, o tworzącej się więzi uczeń - mistrz, która sięgała nawet dalej zdecydowanie najbardziej mnie urzekła.
Ten tom jest wspaniałym powrotem do tych relacji.

Dodatkowo sam Will też jest...

Kolejny tom mojej ulubionej serii za mną... Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.
"Królewski zwiadowca" to - uważam - przełomowy moment w całej serii. Możemy odczuć, że Will rzeczywiście się zestarzał. Nie jest już tym ruchliwym, pytającym o wszystko nastolatkiem, a dorosłym mężczyzną z bagażem doświadczeń. Osobiście nie przepadam, gdy kobieta jest główną postacią w książce....

Nie przepadam za tą częścią, ale w żadnym wypadku nie jest to wina autora. Ja po prostu nie lubię, kiedy postacie się starzeją. W tym świecie wiecznych zmian żyłoby mi się łatwiej, wiedząc, że Will dalej ma te 20-30 lat, żyje sobie w chacie pośród drzew razem z Alyss (chociaż za nią nie przepadałam), Crowley dalej przewodzi Korpusowi, Duncan dalej jest tym wspaniałym,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje