Królewski zwiadowca

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 12) fantastyka, fantasy, science fiction
The Royal Ranger
fantastyka, fantasy, science fiction
Zuzanna Byczek
2072 ocen 183 opinii

2072 ocen

Bardzo piękna historia. Droga Willa pogrążonego w rozpaczy, który stał się niemal tatą dla Maddie ❤

Niestety odchodzimy już od naszych pierwotnych bohaterów. Odchodzą na rzecz rozpuszczonej córki pary królewskiej- Maddie.

Plus za to,że Flanagan podjął temat, dlaczego tylko chłopcy mogli szkolić się na zwiadowców. Była to fajna odmiana, jednak nie mogła zamaskować braku pierwotnych postaci książki. Przykre to jest, że poświęcona tak mało uwagi bardzo ważnym bohaterom...

Ciekawy zabieg na zainteresowanie młodego czytelnika, a właściwie czytelniczki 😉.

Uwielbiam,kiedy w pewnym momencie uczennica willa upija się,a potem ma rundkę wstydu wokół miasta(czy tam wsi).zapewne nigdy nie spojrzy już w ten sam sposób na alkohol.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Will i jego uczeń w pozornie prewencyjnym zadaniu otarli sie o smierć,tylko odwaga ucznia pozwoliła kontynuować dalsze losy bohaterów

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Spodziewałem się czegoś lepszego od Johna Flanagana. Myślałem, że ta część będzie lepsza od kolejnych. Bardzo się myliłem.

Królewski zwiadowca to opowieść, w której przenosimy się piętnaście lat w przód. Jest to czas, gdy Cassandra zostaje regentką swojego ojca, Halt i lady Pauline wiodą spokojne życie, a Will siedzi w sidłach wiecznej żałoby. Jednak dzięki przyjaciołom wydostanie się z nich.

Maddie, córka Cassandry i Horace'a, jest podobna do swoich rodziców. Tak samo odważna, wytrwała i......

Świetna kontynuacja serii. Wydarzenia rozgrywają się kilkanaście lat po zakończeniu ostatniej książki. Poruszony został temat straty bliskiej osoby i braku chęci do życia. Za jedyny minus można uznać nieco naciągany epizod, choć ostatecznie wynagradza go bardzo wzruszający moment już na końcu powieści.

Z cyklu "Zwiadowcy" najbardziej podobały mi się 2 pierwsze tomu, gdy Will był jeszcze uczniem Halta. Z następnymi bywało rożnie, jednak historia o nauce Willa, jego dorastaniu i zmienianiu się, o tworzącej się więzi uczeń - mistrz, która sięgała nawet dalej zdecydowanie najbardziej mnie urzekła.
Ten tom jest wspaniałym powrotem do tych relacji.

Dodatkowo sam Will też jest...

Dyskusje

4 109