Królewski zwiadowca

Okładka książki Królewski zwiadowca John Flanagan
Okładka książki Królewski zwiadowca
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 12) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 12)
The Royal Ranger
Jaguar
2013-09-01
2013-09-01
2013-11-05
Zuzanna Byczek
zwiadowcy fantasy John Flanagan

Świetna pozycja mimo tego, że autor nie oszczędzał Willa i nie dał mu szczęśliwego zakończenia. A właściwie nie zakończenia tylko wstępu do nowego rozdziału. A Sam "Królewski Zwiadowca", mógłby mieć również podtytuł "Nowe Pokolenie", świetna książka i trzyma poziom poprzedników.

Czuć, że kontynuacja serii jest już trochę naciągana, Will przedstawiany zawsze jako jeden z najlepszych zwiadowców teraz prowadzi jakąś chaotyczną akcję.

polecam

polecam

Ja juz podziekuje temu panu I tej serii . Nie znosze nie doczytac do konca czegos co zaczalem ale juz wystarczy tych nudnych bzdur. Chyba czytalem ta ksiazke ze 2 miesiace takie to bylo nudne. Mam juz dosyc gadajacych koni I akcji rodem jak z bajek dla 8 latkow.

Ta część definitywnie zakończyła moją przygodę ze Zwiadowcami. Jak dla mnie byłoby lepiej, gdyby autor już zakończył całą serię, bo wraz z tym tomem wszystko staje się tasiemcem bez końca.

Do tej części od początku byłam nastawiona krytycznie. Moje obawy się potwierdziły. Brakuje mi tego czegoś co było w poprzednich tomach. Nie ma humoru a fabuła mimo iż trzyma czasami w napięciu jest raczej słaba. Było za mało bohaterów. Gdzie się podział Horace i Halt. Ich żarty i przekomarzania. Jak narazie najsłabsza część serii. Nie wiem czy czytać kolejne tomy. Boję się rozczarowania, które napewno się pojawi. Chyba więcej sensu jest w sięgnięciu po pierwsze części niż ciągnięcie seri dalej. Nie polecam, każdego fana seri czeka bolesne zderzenie z rzeczywistością.

Coś się kończy....COŚ SIĘ ZACZYNA, CÓŻ TO BYŁA ZA PRZYGODA. Spędziłem z Flanaganem i Zwiadowcami rok i to była naprawdę świetna przygoda.
To była jedyna seria dotychczas, która sprawiła mi taką frajdę, zawsze kiedy brałem do ręki zwiadowców wiedziałem, że to będzie czas dobrej zabawy.
Flanagan napisał moim zdaniem genialną młodzieżówke, która potrafi bawić też dorosłych, a bohaterowie są fantastyczni. Zastanawiałem się czy po niesławnym 12 tomie będę kontynuować serię, ale Maddie nie jest dla mnie taka zła, zrobimy sobie lekkie zawieszenie i myślę, że będę chciał za kilka miesięcy poczytać też o jej przygodach. No i jest jeszcze "Drużyna", także z Johnem spotkamy się nie raz. Bardzo polecam osobiścię tę serię, a co mi się nie podobało? Kurcze ciężko powiedzieć, może z czasem schemat stał się utarty....zbyt idealny świat, ale z drugiej strony TO MŁODZIEŻÓWKA, to ma bawić 11 latka, a nie mieć intrygi z Gry o Tron, więc poza pewnym schematem, który z 10 tomem zaczął lekko mi doskwierać (dlatego potrzebna jest przerwa) seria ta była dla mnie naprawdę topowa.

„Królewski Zwiadowca” to 12 tom serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana i taki kończący pewien etap.

Akcja tego tomu ma miejsce kilkanaście lat po zakończeniu poprzedniego. Will bierze na naukę dziewczynę. Dość wyjątkową dziewczynę, która ma zostać pierwszą w historii zwiadowczynią. Jest tutaj opisana jej nauka i ich pierwsza wspólna misja.

Z tego co wiem, kolejne tomy będą dotyczyć właśnie Maddie, a nie Willa, więc jest to koniec pewnego etapu. Chociaż jestem pewna, że Will nadal drugoplanowo gdzieś się będzie pojawiał! Ten tom uzmysłowił mi jak długą drogę przeszłam razem z bohaterami. Bo przecież Will w pierwszym tomie też był nastoletnim chłopcem przyjmującym nauki, aby stać się w przyszłości zwiadowcą, a teraz sam, po wielu, wielu latach, przyjął uczennicę. Z Maddie się polubiłam, więc pewnie będę kontynuować serię!😀

Z tego co wiem, kolejne tomy będą...

Nowa era i powtórka z rozrywki. Cóż jak dla mnie całkiem niezła, ale nie na tyle, żeby sięgać po kolejne książki i sprawdzić jak idzie dalej Maddi. Choć na tym tomie poprzestaję, to jednak już teraz mogę polecić każdemu tę serię, bo nie spodziewał się, że podczas czytania młodzieżówki tak dobrze będę się bawić i że ta sieria stanie się jedną z moich ulubionych. Polubiłam za ciekawą historię i jej bohaterów, oraz towarzysząc im humor, jak i niebezpieczeństwa. Tak więc, z przykrością muszę stwierdzić, że z głównym wątkiem "Zwiadowców" się rozstaje (kto wie, może jeszcze kiedyś wrócę po trzynasty tom🏹),ale to nie koniec z książkami od tego autora i jeszcze sięgnę po "Drużynę". I to na pewno wkrótce! :)

• Zwiadowcy
  • John Flanagan