Księga Tajemnic 2

popularnonaukowa
Amazing World
1992-02-14
1992-02-14
Ewa Bekier, Lech Niedzielski, Łukasz Pułaski, Robert Foltyn, Zofia Koenig, Agnieszka Tynecka
duchy ufo tajemnica tajemnice

Czytałem ją tylko w nocy. Zmieniła ona moje postępowanie na lepsze. oczyściła mnie (nie dosłownie). Polecam!

Drugi tom "Księgi tajemnic" jest, w porównaniu do tomu pierwszego, pozycją gorszą i, niestety, nieco wtórną... Ciężko powiedzieć z czego to wynika, ale bez wątpienia główne powody takiej oceny to suchy, mało przystępny styl pisania w drugim tomie (chwilami ma się wrażenie, że autor pisze na siłę) i dużo mniej interesujące (przynajmniej dla mnie) historie opisane w książce. Szkoda.

Wpływ na moją ocenę na pewno ma też fakt, że drugi tom został napisany na fali sukcesu pierwszego, a pozycje stworzone w ten sposób prawie zawsze wypadają gorzej niż pierwowzór. Książkę ratują do pewnego stopnia zamieszczone w niej ilustracje, ale to trochę za mało.

Niemniej jednak przeczytałem i... nie żałuję. Nigdy nie przechodzę obok tego typu lektur obojętnie;) Jestem tylko nieco zawiedziony poziomem książki - mógł być zdecydowanie wyższy.

4/10 - wyłącznie z szacunku za zebranie i sklecenie zawartych w książce informacji w jakąś spójną całość. W końcu to była era przedinternetowa...

• Popularnonaukowe
  • Naukowa i popularnonaukowa