Dzielenie się. Kalendarz 2014

Compartilhar 2014
Drzewo Babel
2013-09-15
2013-09-15
Michał Lipszyc, Andrzej Kowalski, Zofia Stanisławska-Kocińska, Zuzanna Bułat-Silva, Marek Janczur, Grażyna Misiorowska-Rychlewska
kalendarz sentencje

Będzie mi służył przez kolejny rok. Poza zapisywaniem ważnych spraw dnia codziennego dodatkowo piękna szata graficzna.

Uroczy kalendarz, który dostałam z okazji urodzin na pewno umili mi nadchodzący rok. Najbardziej ujęła mnie w nim oprawa graficzna stworzona przez Catalinę Estrada, która cieszy oczy i duszę. Całość jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna, co na pewno każdemu pomoże w organizacji (co w moim wypadku jest sporym wyzwaniem). No i oczywiście nie można zapomnieć o głównym przeznaczeniu. Można tu znaleźć wiele cytatów mistrza Paulo Coelho, niektórych zapewne nie znajdziecie w jego książkach, ponieważ pochodzą z prywatnych zapisków. Każdy miesiąc ma myśl przewodnią, np. wyzwanie, siła, prostota, wiara. Każdy, patrząc na to, na pewno zatrzyma się i zastanowi, pozwoli sobie na chwilę rozważań w biegu codziennych dni. Serdecznie polecam.

Trudno jest zrecenzować kalendarz, ale na szczęście ten, który mam teraz przed sobą, nie jest zwyczajny.
Bajecznie kolorowa okładka przyciąga uwagę. Spośród wszystkich kalendarzy na półce w księgarni po ten z pewnością sięga najwięcej osób.

Przewodnim motywem kalendarza są cytaty z książek Paulo Coelho. Można w nim znaleźć krótkie fragmenty mówiące o życiu, miłości, odwadze i nadziei. Pełne kolorów strony, przedzielające poszczególne miesiące, od razu poprawiają humor. Design kalendarza sugeruje, że będzie on idealny dla kobiety w każdym wieku. Dzięki dużej ilości miejsca na notatki może on stać się dziennikiem, w którym właścicielka będzie robić prywatne zapiski.

Jeśli zastanawiasz się, jaki sprawić sobie kalendarz na nowy rok, ten mogę polecić bez zastanowienia.

Zoja

Wszystkie kalendarze z tej serii oceniam jednakowo. Liczy się dla mnie funkcjonalność jak i wygląd. Ten kalendarz ma: świetną kolorystykę (obrazy Estrady),jest bardzo wytrzymały (mam tu na myśli szycie, a to w moim przypadku jest najważniejsze),jest przejrzysty jeżeli chodzi o dni+tygodnie, posiada sporo dodatkowego miejsca na różne informacje, no i cytaty. Te ostatnie nie raz, nie dwa pomagały mi jakoś przetrwać niejeden ciężki dzień/tydzień.

• ABC___Paulo Coelho
  • 3. Kupię ...