Na zakręcie

A BEND IN THE ROAD
literatura piękna
Elżbieta Zychowicz
śmierć wypadek

Bardzo dobrze się czyta. Sparks ma dar do pisania - niby romans ale w zasadzie każdy ma smaczek - tutaj kryminalny. Polecam, przyjemna lektura.

To jest Sparks, którego lubię!
Ta powieść nie została sfilmowana, więc zupełnie nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, bo nie dość, że nie obejrzałam wcześniej filmu, (co zdarzało mi się często przed lekturą powieści tego autora),to jeszcze nie czytałam opisu na okładce z tyłu. Ale śmiało mogę powiedzieć, że nie czuję się rozczarowana, bo jest to Sparks w starym...

To było moje drugie podejście do Sparksa i tym razem o wiele lepsze niż "Jesienna miłość". Mam nadzieję, że kolejne powieści autora będą równie emocjonujące jak "Na zakręcie".

Zacznę od tego że historia zawarta w tej książce dosyć mnie rozczarowała 😣
Jeśli chodzi o twórczość Sparksa,wg mnie to chyba jego najsłabsza historia miłosna które czytałam,a mam za sobą większość jego książek.
I choć opis z tylu brzmi zachęcająco to w miarę czytania miałam wrażenie że sytuacje i relacje między bohaterami możnaby ująć dosłownie w stu kilkudziesięciu...

Często powieści autora wzruszają i wywołują lawinę łez, przynajmniej tak było w przypadku kilku książek, które miałam już okazję czytać. Tym razem obyło się bez wzruszeń i opakowania chusteczek. Co nie zmienia faktu, że książka jest przyjemna w odbiorze i dobrze się ją czyta.

Miles zostaje wdowcem w młodym wieku. Jego żona zmarła w wyniku wypadku, została potrącona przez...

Dobre połączenie romansu z tragedią i wielką tajemnicą. Trzyma w napięciu. Autor w tej książce pokazał nam wielką więź syna z ojcem, która bardzo rzadko zdarza się naprawdę. Godna polecenia, fajnie napisana. Jednak jak dla mnie zakończenie niezwykle banalne.

Dwie rodziny. Dwie tragedie. Jedna traciła żonę, matkę. A druga po latach. Mąż poszukujący sprawcy wypadku swojej żony, a matki syna. Sam wychowuje syna. Z czasem poznaje nauczycielkę syna, która mu wiele pomogła w opiece nad synem. Co dowiedzą o wypadku, który wydarzył kilka lat wcześniej, zmieni ich życie na zawsze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo interesująca książka. Nie mogłam się od niej oderwać.

Ciekawie się zaczęło i na tym koniec. Książkę dobrze się czyta, nawet nie ma tu tylu pomaptycznych dialogów o miłości co zwykle u Sparksa, jednak wątek kryminalny w ogóle nie zaskakuje, jest przewidywalny. Miles jest kreowany na chodzący ideał, a na koniec zachowuje się jak psychopata. Polecam jako lekkie czytadło na wieczór.

To już moja kolejna książka Sparksa. Cztałam już lepsze. Dla mnie to połączenie obyczajówki z romansem z dodatkiem wątku kryminalnego. Początek nudny, potem trochę się rozkręca. Niektóre dialogi banalne. Książkę czyta się lekko i szybko, dość przewidywalna. W połowie domyśliłam się kto był sprawcą wypadku. Autor porusza temat miłości, nienawiści ale także wybaczania....

Dyskusje

5 686