Dla Ciebie wszystko

Okładka książki Dla Ciebie wszystko Nicholas Sparks
Okładka książki Dla Ciebie wszystko
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Ekranizacje: Dla ciebie wszystko (2014) literatura piękna
The Best Of Me
Albatros
2013-08-23
2013-08-23
Magdalena Słysz
Ekranizacje:
Dla ciebie wszystko (2014)
szczęście miłość

1942 ocen

Czytało się szybko i lekko. Tyle. Nie dała jakiejś większej przyjemności.

Czytało się szybko i lekko. Tyle. Nie dała jakiejś większej przyjemności.

Dawson Cole i Amanda Collier. Chłopak z nizin społecznych ,dziewczyna z dobrego domu ,pragnęli być razem. Los ich rozdzielił . Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku na pogrzebie starego przyjaciela. Stłamszone przed laty uczucie powraca ,a z nim przeszłość i tajemnice...

Przeważnie książki Sparksa mają pomyślne zakończenie ,ta niestety nie. Książka ta posiada mądry przekaz ,główna bohaterka i jej rozważania to odzwierciedlenie nie jednej współczesnej kobiety . Wybór miłości,podążanie za sercem, czy chłodna kalkulacja i zdrowy rozsądek. Amanda pomimo trudności stawia na rodzinę a splot niefortunnych zdarzeń( wypadek syna,przeszczep serca) i wspomnienia utraconego uczucia pomagają jej znieść trud codzienności . Jej wielka miłość umarła by narodzić się ponownie w ciele jej dziecka które nosi w sobie jego serce

"Dałem Ci to co najcenniejsze...moje serce"

Przeważnie książki Sparksa mają pomyślne zakończenie ,ta niestety nie....

Wzruszająca powieść o pierwszej miłości , która zostaje na zawsze. Polecam.

Wzruszająca powieść o pierwszej miłości , która zostaje na zawsze. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moim ratunkiem na zastój czytelniczy są książki Nicholasa Sparksa. To dzięki nim w wielu przypadkach na nowo wciągam się w wir czytelniczy i poświęcam swój wolny czas na kolejne lektury.

„Dla Ciebie wszystko” to kolejna wzruszająca powieść o siłę prawdziwej miłości, która jest w stanie połączyć nawet skrajne przeciwieństwa.

Amanda Collier to dziewczyna z bogatego domu, która w przyszłości marzy aby zostać nauczycielką.
Natomiast Dawson Cole to chłopak pochodzący z patologicznej, mściwej i najbardziej niebezpiecznej rodzinie w całym hrabstwie.

Mimo iż tych dwoje łączyło gorące uczcie to przez wiele przeciwności losu nie mogli być razem.

Jednak po latach spotykają się na pogrzebie swojego starego przyjaciela. Wydaje się, że dostali od świata drugą szansę, a staruszek przygotował dla nich wiele niespodzianek, które miały obudzić w nich dawne uczucia.

Czy uda im się odnaleźć szczęście na przekór całemu światu?

Uwielbiam powieści Sparksa więc nic dziwnego, że książka bardzo mi się podobała. Ta historia jest przepięknie napisana, niezwykle wzruszająca, ale i bolesna. Nie spodziewam się takiego zakończenia.

Amanda Collier to dziewczyna z bogatego domu,...

"Nic nie jest tak dlugowieczne jak pierwsza milosc". Anonim
Piekna i wzruszajaca ksiazka.
Historia dramatycznej milosci Dawsona i Amandy wciagnela mnie od pierwszych stron. Mimo, ze akcja nie potoczyla sie zgodnie z moim wyobrazeniem, po odlozeniu ksiazki usmiechnelam sie. Ta powiesc ma w sobie wiele smutku, lecz dziala pokrzepiajaco.
Ta historia uswiadomila mi, ze pomimo tego, ze cos tracimy bezpowrotnie, nikt i nic nie odbierze nam naszych wspomnien, nie wymarze obrazow. To czego doswiadczamy, na zawsze w nas pozostaje, i to jest tylko nasze! Wspaniale:)
Polecam!

"Nic nie jest tak dlugowieczne jak pierwsza milosc". Anonim
Piekna i wzruszajaca ksiazka.
Ta historia uswiadomila mi, ze pomimo...

Nigdy nie zapomnisz swojej pierwszej miłości.

Dawson Cole - chłopak z nizin społecznych i Amanda Collier – dziewczyna z zamożnej, wpływowej rodziny szaleńczo się w sobie zakochali i pomimo, że nie widzieli poza sobą świata to różnice wynikające z ich pochodzenia sprawiły, że młodzi musieli się rozstać.

Mijają lata.
Dawson nigdy nie pogodził się z myślą, że tuż po rozstaniu z Amandą wskutek nieszczęśliwego wypadku zabił człowieka. Żyje samotnie, starając się odkupić winy.
Amanda mimo, że wyszła za mąż i ma dzieci jest nieszczęśliwa.

Gdy umiera ich wspólny przyjaciel Tuck oboje przyjeżdżają, aby uczestniczyć w jego pogrzebie. Nie wiedzą jednak, że staruszek świadomie zaaranżował to spotkanie, aby ponownie dać im szansę.

------------

W młodości zaczytywałam się w Sparksie, jego powieści zawsze mnie wzruszały. Jakiś czas temu przeszło mi przez głowę, żeby wrócić do jakiejś jego powieści. Oto, więc ona.

Jest to powieść o potrzebie kochania i trudnych wyborach, z których każdy nie jest do końca właściwy i niesie ze sobą cierpienie. O rezygnacji z własnego szczęścia na korzyść drugiej osoby. O wyborach pomiędzy życiem z ukochanym człowiekiem a szczęściem dzieci. O ludzkich dramatach i życiu w cieniu tragedii. Choć może odpowiedniejszym słowem będzie „egzystencja” – o egzystencji w cieniu tragedii.

Tak, wiem Sparks jest przerysowany, jest nadto płaczliwy i zbyt oderwany od rzeczywistości. Zgadzam się z tym wszystkim – będąc bogatszą o pewne doświadczenia życiowe tym bardziej to przyznaje, jednakże czy my kobiety nie potrzebujemy od czasu do czasu poczytać o takiej idealnej miłości? O mężczyźnie, który nie wstydzi się mówić o swoich uczuciach?

Zakończenie – zbyt nierealne, żeby było prawdziwe, dlatego autor wplótł tam jeszcze jednego bohatera, aby to urzeczywistnić.

Nigdy nie zapomnisz swojej pierwszej miłości.

Mijają lata.
Dawson nigdy nie pogodził się z myślą, że tuż po...

Piękna opowieść, że miłość wszystko zwycięży, i że dobro powraca :-)

Piękna opowieść, że miłość wszystko zwycięży, i że dobro powraca :-)

Chyba nigdy tak nudnej ksiazki nie przeczytalam. Do konca czekalam, az cos tam sie wydarzy. Niestety zakonczenie okazalo sie przewidywalne. Ta ksiazka to powinien byc e-book, szkoda papieru.

Życie to ciąg decyzji. Jedne są dobre inne złe, ale konsekwencje zawsze ponosimy my sami. Historia bohaterów książki mówi nam o tym, że miłosc jest najsilniejszą. Jest ponad wszystko. Cudowna historia o pięknej, ale trudnej miłości. Polecam.

Piękna i bardzo wzruszająca historia miłosna. Bez zapasu chusteczek się za nią nie zabieraj.

• Nicholas Sparks

Nicholas Sparks Dla ciebie wszystko Zobacz więcej