Śpiew syren

Ernest Kellog Gann Wydawnictwo: Lotnicza Oficyna Wydawnicza LOW PASS literatura piękna
Song of the Sirens
Maciej Roszkowski
Lotnicza Oficyna Wydawnicza LOW PASS
morze żeglarstwo podróże
Song of the Sirens
literatura piękna
Maciej Roszkowski
morze żeglarstwo podróże

Panie i Panowie - to jest arcydzieło!
Perełka, którą warto przeczytać i to nie jeden raz.

Błędem byłoby powiedzenie, że to po prostu książka o morskich przygodach. Morze i statki-syreny są tylko tłem dla przekazu cennych prawd o życiu.
Niezwykle trafne spostrzeżenia, życiowe motta, głębokie refleksje i szczery humor. Wszystko to podane w bardzo fajnym stylu, którego...

Przeczytałam. Polecam. Książka pachnie przygodą, a autor był niesamowitym facetem. Nie wiem czy tacy jeszcze są. Książkę kupiłam na finale Tall Ship Races w Szczecinie. Zaczęłam czytać jeszcze w pociągu i mimo, ze minęło już kilka dni gdy skończyłam, to nadal czuję jak Albatros przecina fale gdzieś na oceanie pomiędzy wyspami mórz południowych.

Moim zdaniem świetna książka. Czyta się, jak "Los jest myśliwym". Autor zabiera czytelnika na pokład szkunera Albatros by pożeglować przez Atlantyk, a później na morza południowe. Brawo LOWPASS. To druga książka Ganna, która ukazała się w Polsce, a napisał ich wiele. Czekam więc na następną, a do "Śpiewu syren" podobnie jak do "Losu" będę wracał co jakiś czas. Polecam.

• Chcę w prezencie
  • Marynistyka

Dodaj cytat z książki Śpiew syren