Gdy w mięśniach rodzi się obłęd

Tadeusz Nasierowski Wydawnictwo: ENETEIA Wydawnictwo Szkolenia biografia, autobiografia, pamiętnik
838571314X
ENETEIA Wydawnictwo Szkolenia
wacław niżyński psychologia psychiatria balet
biografia, autobiografia, pamiętnik
838571314X
wacław niżyński psychologia psychiatria balet

Jest to pierwotna wersja książki znanej pod tytułem "Gdy rozum śpi, a w mięśniach rodzi się obłęd". Ta niewielka książeczka prezentuje biografię Niżyńskiego przedstawioną pod kątem patogenezy jego choroby, a także sam jej postęp wraz z rysem an temat możliwości i prądów ówczesnej psychiatrii. Autor drobiazgowo przedstawia także historię leczenia wielkiego tancerza.

• Sztuka
  • Do kupienia
  • Nonfiction - biograficzne
  • Biografie i autobiografie
  • Kultura i teoria kultury
  • Psychologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Gdy w mięśniach rodzi się obłęd