Przygody Tomka Sawyera

Mark Twain Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Przygody Tomka Sawyera (tom 1) Seria: KLASYKA DLA MŁODZIEŻY literatura dziecięca
The Adventures of Tom Sawyer
8320714095
Kazimierz Piotrowski
Wydawnictwo Iskry
The Adventures of Tom Sawyer
Wydawnictwo Iskry
Przygody Tomka Sawyera (tom 1)
literatura dziecięca
8320714095
Kazimierz Piotrowski
KLASYKA DLA MŁODZIEŻY

Mi się podobało, ale straszne, że katują tą książką współczesne dzieci. To jest zupełnie inny świat i przykład, że lektury powinny być weryfikowane co pokolenie.

Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że to szkolna lektura, ale bardzo fajnie mi się ją czytało. Jest skierowana dla młodych czytelników, ale wątki kryminalistyczne dodają jej wyrazistej nutki. Jest napisana w bardzo prostym języku. Akcja sięga dzieciństwa moich rodziców, więc ciekawie było się z nim zaznajomić. Nie jest to moja bajka, dlatego daję tak niską ocenę. Serdecznie...

Wesołe historie od Twaina, coś tam było z nim nie tak jako z człowiekiem, ale generalnie fajnie się je czytało!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Przeczytałem jako dorosły. Teraz chyba miałem więcej frajdy z czytania, niż za dzieciaka. Doskonała rozrywka, ale i nie mała refleksja nad, nie takim sielankowym, życiem wsi z połowy XIX wieku.

Lektura szkolna dla dzieci w wieku 11-12 lat, która demoralizuje młodego człowieka.

Ciepła, wciągająca, zabawna klasyka, którą się chętnie nawet wielokrotnie czyta.
Dzięki niej ocieramy się również o kłopoty i emocje mieszkańców 19-wiecznego
amerykańskiego miasteczka położonego nad brzegiem Missisipi, a wszystko za sprawą
12-letniego niesfornego, uroczego smyka. Kto sięgnie po książkę z pewnością nic
nie straci, bo i coś się dowie, i trochę rozluźni, a...

Bardzo śmieszna, a chwilami mrozi krew
Polecam

Uwaga: 11+ a może nawet 13+. Trzeba sporo się nacenzurować, żeby przeczytać to 8-latkowi. (Bezczeszczenie zwłok, zdechłe koty, zaklęcia o północy, alkoholicy i morderstwa)
Poza tym książka napisana bardzo dobrze. Fabuła klei się. Przygody interesujące. Niektóre opisy przydługawe, ale całość 7/10.

"Mało mnie to obchodzi. Zresztą ja nie jestem „wszyscy” i nie mogę tego znieść. To straszne być tak uwiązanym. A żarcie samo pcha się do gęby – nie ma żadnej frajdy, żeby go zdobyć. Muszę się ciągle pytać, czy mogę iść na ryby, czy mogę iść się kąpać – do licha ciężkiego! O wszystko się trzeba pytać! A myślisz, że to przyjemnie tak ciągle gadać jak grzeczny chłopczyk i nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych ksiazek z dziecinstwa!

14 836
    2 145