Samobójstwo supermocarstwa

Okładka książki Samobójstwo supermocarstwa
Patrick J. Buchanan Wydawnictwo: Wektory nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wektory
2013-08-01
2013-08-01
Stany Zjednoczone USA kultura ekonomia demografia kryzys upadek socjologia gospodarka polityka

B. rozbudowana

B. rozbudowana

Świetna pozycja publicystyczna bazująca na doświadczeniach praktyki działalności publicznej autora oraz podparta konkretnymi danymi źródłowymi oraz skrupulatną analizą faktów. Patrick Buchanan przedstawia czytelnikowi dogłębny obraz współczesnych USA oraz wynikające z tego implikacje dla areny międzynarodowej. Z przeprowadzonej analizy przyczyn i skutków wyciąga logiczne wnioski i proponuje wiarygodny program zmian. Co ważne jego studium warte jest rozważenia w kontekście polskiej polityki. Jednocześnie w trakcie lektury przychodzi na myśl smutna refleksja: czy któryś z obecnie aktywnych ,,zawodowych" polskich polityków z jakielkolwiek opcji byłby w stanie zaprezentować tak wnikliwą publikację stanu państwa i społeczeństwa polskiego...(tak jak to czynili chociażby działacze polityczni w II Rzeczpospolitej).

Świetna książka publicystyczna. Trafne analizy, ciekawe teorie i realnie ocenione perspektywy sprawiają, że czyta się ją z zapartym tchem. Gdyby nie kilka literówek w polskiej wersji zasłużyłaby na oczko wyżej. Dla wszystkich zainteresowanych procesami zachodzącymi w świecie zachodu pozycja obowiązkowa. Uwaga: nie dla socjalistów!

Doskonała kontynuacja "Śmierci zachodu". Nikt tak dobrze nie opisuje dlaczego wymieramy i dlaczego sami jesteśmy sobie winni. Książka momentami jest przerażająca, ale większość z przykrych rzeczy opisywanych przez autora zapuka do nas za kilka albo kilkanaście lat. Z polskich autorów tylko Marek Magierowski w "Zmęczonej" zbliżył się do takiego poziomu.

Dodaj cytat z książki Samobójstwo supermocarstwa