Samobójstwo supermocarstwa

Patrick J. Buchanan Wydawnictwo: Wektory nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wektory
Stany Zjednoczone USA kultura ekonomia demografia kryzys upadek socjologia gospodarka polityka
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2013-08-01

Świetna pozycja publicystyczna bazująca na doświadczeniach praktyki działalności publicznej autora oraz podparta konkretnymi danymi źródłowymi oraz skrupulatną analizą faktów. Patrick Buchanan przedstawia czytelnikowi dogłębny obraz współczesnych USA oraz wynikające z tego implikacje dla areny międzynarodowej. Z przeprowadzonej analizy przyczyn i skutków wyciąga logiczne...

Świetna książka publicystyczna. Trafne analizy, ciekawe teorie i realnie ocenione perspektywy sprawiają, że czyta się ją z zapartym tchem. Gdyby nie kilka literówek w polskiej wersji zasłużyłaby na oczko wyżej. Dla wszystkich zainteresowanych procesami zachodzącymi w świecie zachodu pozycja obowiązkowa. Uwaga: nie dla socjalistów!

Doskonała kontynuacja "Śmierci zachodu". Nikt tak dobrze nie opisuje dlaczego wymieramy i dlaczego sami jesteśmy sobie winni. Książka momentami jest przerażająca, ale większość z przykrych rzeczy opisywanych przez autora zapuka do nas za kilka albo kilkanaście lat. Z polskich autorów tylko Marek Magierowski w "Zmęczonej" zbliżył się do takiego poziomu.

• Polityka
  • U.S.A
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Chcę kupić
  • Polityka
  • Gospodarka/Ekonomia/Polityka

Dodaj cytat z książki Samobójstwo supermocarstwa