Morza Wszeteczne

Marcin Mortka Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Morza wszeteczne (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
morze piraci literatura polska wydawnictwo Uroboros
Morza wszeteczne (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
morze piraci literatura polska wydawnictwo Uroboros

Duża dawka bardzo często absurdalnego humoru .Czyta się lekko i szybko.Polubiłam tych łobuzów ,którzy są bohaterami opowieści pirackiej.

Całkiem przyjemna książka, jednak jakoś po połowie straciłam nieco zainteresowanie. Niemniej piracki klimat jest jak najbardziej zachowany, mamy też tutaj dawkę humoru, więc można się pośmiać.

Morza wszeteczne są po prostu cudowne, najbardziej porąbana załoga piracka przemierza niezwykły i fascynujący świat. Demoniczny statek, deformacje u każdego członka załogi (tu macka, tu ogon) wojna aniołów z demonami, magia i inne fantastyczne zjawiska na każdym kroku. Poza tym solidna dawka dobrego humoru i bohaterowie których nie da się zapomnieć. Jeśli zdecydujesz się...

Bardzo długo męczyłam się z tą opowieścią.
Zostanę przy przygodach Tappiego.

Książka lekka, łatwa i przyjemna. A w dodatku bosko rzucają w niej mięsem ;) Autor nie tylko umie z doskonałym słuchem bluzgać, ale i tworzyć wybitnie od czapy postaci. Z fantastycznymi i bawiącymi do łez piratami na pewno się jeszcze spotkam.

Zdecydowanie najlepsza książka jaką czytałam ostatnio.
Gdy po nią sięgałam, znalazłam opis, że to literatura młodzieżowa. Jednak kilka pierwszych rozdziałów z siarczystymi przekleństwami dało mi do zrozumienia, że to
książka raczej dla starszej niż młodszej młodzieży :)
Kapitan Roland wierzy, że piątek jest złym dniem. Ponieważ właśnie w piątek, całkiem niechcący, zostaje...

Ahoj przygodo! Morza szum, ptaków śpiew, a na horyzoncie zbliżający się całkiem szybko armagedon. Co na to banda hardych, nieustraszonych, trochę specyficznie ukształtowanych piratów pod przewodnictwem kapitana Rolanda zwanego Wywijasem? Pewnie z okrzykiem "Arrr!" rzuciliby się do boju, ale przed chwilą zniszczono ich statek, a nowy napędzany jest siłą demoniczną, którą do...

Książka tyleż barwna co całkowicie zbyteczna. Widać, że Autorowi podobali się Piraci z Karaibów i postanowił dołożyć swój kamyczek do pirackiej fantasy. Jest to niestrawny (przynajmniej dla mnie) dekokt wszystkich motywów jakie przewinęły się ostatnimi laty przez popkulturę. Czego tam nie ma? Obłożeni klątwą piraci (brzmi znajomo?), gobliny, anioły i demony, popowe docinki,...

Książka jest dobra, ale tylko dobra. Raczej nie sięgnę po kolejny tom przygód kapitana Rolanda.

Wybuchy śmiechu gwarantowane :) Ze względu na soczysty język raczej nie dla dzieci, mimo bajkowej okładki. Dla fanów "Piratów z Karaibów".

Dyskusje

• Fantastyka