Statki, które mijają się nocą

Okładka książki Statki, które mijają się nocą
Zofia Chądzyńska Wydawnictwo: Hamal Books Seria: Seria z Serduszkiem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Seria z Serduszkiem
Hamal Books
1994-01-01
1994-01-01
miłość literatura młodzieżowa Zofia Chądzyńska

więcej Więcej

Książka, którą czytałem w młodości, i która zrobiła na mnie nostalgiczne wrażenie, do tego stopnia, że pamiętam jej tytuł, chociaż zapomniałem opowiedzianą w niej historię.
"Statki, które mijają się nocą w przelocie do siebie coś mówią... czasem syreny dźwięk... potem znów ciemność i cisza..." - to taki słabo zapamiętany cytat. Myślę, że godna polecenia, chociaż nie wiem,...

Niesamowite, jak dobrze zapamiętałam tę książkę. Studenta psychologii, górski kurort i zbuntowaną nastolatkę, do której naprawdę trudno dotrzeć, choć wysyła ona głośne sygnały o towarzystwo i odrobinę zrozumienia. Nie ze strony rodziny. Bardziej świata. Opowieść o tym, że zaufanie to bardzo krucha rzecz, a ludziom trudno jest naprawdę do siebie dotrzeć. Że być może na...

Ależ lubiłam tę książkę w podstawówce!

Myślę, że to może być odpowiedni moment aby sięgnąć po nią jeszcze raz... aby zrozumieć ją nieco inaczej niż w wieku parunastu lat...

ładna

Tak! to jest to.. na tyle mi sie spodobała ze zrobiłam z niej wypracowanie na polski na 5+ ;p

Miła książka... Wprawdzie porusza trudne sprawy, ale czytało się ją łatwo i szybko.
Paweł, świeżo upieczony, 19-letni psycholog, próbuje pomóc Eryce- córce znanej pani weterynarz (Zuzanna). Dziewczyna nie próbuje i nie nawiązuje z nią żadnych kontaktów. Paweł robi co w jego mocy, żeby ułatwić, albo wznowić na nowo, nić porozumienia mamy z córką i córki z mamą. Szybko...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo urzekająca książka o chorej psychicznej dziewcznie,która nie chodzi do szkoły i robi wszystko na złość matce.

Ważkie tematy, które w dobie nagminnych rozwodów nie tracą na wartości i przekazie. Jednakże podane w dość specyficznie nużący sposób.
Pomysł i zamysł autorki bardzo dobry, realizacja - niekoniecznie. Niemniej jednak warto przeczytać, aby samemu "wydać werdykt" odnośnie niniejszej pozycji literatury.

ksiazka potrafi zatrzasc czlowiekiem i zmusic go do refleksji. naprawde warte uwagi

• Literatura polska
  • Lektury