Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu

Pamela Keogh Wydawnictwo: Otwarte poradniki
Magdalena Krzysik
Otwarte
elegancja Jackie Kennedy Jacqueline Bouvier Kennedy klasa kobiecość Marilyn Monroe seksapil styl szyk
poradniki
Magdalena Krzysik

Książka ''cieszy" oko, jest estetycznie wydana, twarda oprawa, schludny papier. I to by było na tyle z zalet.

Niektóre porady autorki są infantylne, nie należy traktować ich poważanie. Wątki biograficzne oscylują wokół typowych, kobiecych spraw: moda, uroda, etc.

Obie panie różniło wszystko: pochodzenie, status społeczny, podejście do życia, gust.

Treść nie wnosi nic...

W książce brak jest jakichkolwiek zdjęć, co uważam za duży minus.
Sporo w niej za to ciekawostek na temat Jackie i Marilyn.
Ale rady autorki, żeby czytająca ją kobieta - robiła różne "dziwactwa", piła 3 butelki szampana na raz, koniecznie poślubiła milionera, zawsze była w obcasach, czy non stop uwodziła seksapilem - są dla mnie lekko z przymrużeniem oka. Nikt raczej...

Nie jestem zawiedziona, nie nudziłam się. Jako iż nie lubię biografii spodziewałam się raczej lekkiego rozczarowania, a tu niespodzianka. Książka zawiera bardzo dużo elementów biograficznych, ale wszystkie związane są z kobiecością: modą, urodą, stylem, charakterem, wszystkim tym co wpłynęło na obraz budowany w oczach społeczeństwa. Jackie i Marilyn to faktycznie dwie...

Ile ja się rzeczy o tych dwóch Paniach dowiedziałam!! Obłęd!
Książka jest ciekawie napisana, nie ma tam bezsensownych tekstów, są za to liczne anegdoty i ciekawostki z życia Kennedy i Monroe. Bardzo dobra książka, szczególnie dla fanów obu Gwiazd. Polecam!

Książkę zakupiłam głównie ze względu na imię Marilyn na okładce, ale Jackie przekonała mnie całkowicie do zakupu.

niestety troszkę się rozczarowałam, książka jest niezbyt udanym poradnikiem z naprawdę, momentami, durnymi radami, typu: "napij się szampana i załóż szpilki", nie tego się spodziewałam, oczekiwałam dogłębnej analizy ikon stylu, a dostałam coś takiego... nawet...

Płytka książka, nic nie wnosząca. Jedyna dobra rada w niej zawarta to " nie próbuj nikogo zmieniać", która zaprzecza sensowi tej książki.

Bardzo ciekawa pozycja. Autorka wykorzystując biografie dwóch ikon oraz umiejętności psychologicznych , próbuje pomóc czytelniczkom odkryć swoją kobiecość oraz pewność siebie przypominając że największe ikony stylu wcale nie były idealne i że kobiety wcale nie muszą być wychudzonymi szkieletami ani siedzieć w domu jako "kury domowe".

Zbiór banałów, łatwy do przeczytania, zajmuje uwagę, gdy nie ma się nic lepszego do czytania. Nuda. Ogromnym minusem jest brak zdjęć (lub chociaż bardziej szczegółowych ilustracji - autorka słynie z pisania ilustrowanych biografii właśnie), więc musimy sobie wyobrażać z opisu jak wyglądały ulubione baletki Jackie albo MM w scenie z jakiegoś tam filmu. Ładnie wydany...

Książka bardzo płytka, według mnie nie przedstawia żadnych wartości, ani wiedzy historycznej ani przydatnych porad dla kobiet. Może typowym snobkom lub pustym nastolatkom się spodoba. Nie byłam wstanie przeczytać do końca.

Kim jesteś? Jackie czy Marilyn? Pierwsza dama czy gwiazda filmowa? Najsławniejsza czy najseksowniejsza kobieta świata?

Pamela Keogh (autorka m.in. "What would Audrey do?", którą to książkę pragnęłam przeczytać przed kilkoma laty) uważa, że każda z nas jest mniej lub bardziej Jackie bądź Marilyn - mniej lub bardziej mieszanką tych dwóch osobowości, których poza mężczyzną i...

• Chcę w prezencie
  • 2014