Świnka Peppa. Zabawy w Wielkie Sprawy. Czerwone buciki

Okładka książki Świnka Peppa. Zabawy w Wielkie Sprawy. Czerwone buciki praca zbiorowa
Okładka książki Świnka Peppa. Zabawy w Wielkie Sprawy. Czerwone buciki
praca zbiorowa Wydawnictwo: Media Service Zawada Cykl: Świnka Peppa. Zabawy w Wielkie Sprawy (tom 22) Seria: Zabawy w Wielkie Sprawy opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Świnka Peppa. Zabawy w Wielkie Sprawy (tom 22)
Zabawy w Wielkie Sprawy
Media Service Zawada
2003-01-01
2003-01-01
24 min.

Wydanie niestety nie jest "dziecioodporne". Broszurowa okładka naszej publikacji jest już trochę pognieciona. W środku znajdziecie kolorowe ilustracje na ładnym kredowym papierze. Czytając "Czerwone buciki" zauważyłam pewną nieścisłość. Na jednym rysunku Peppa narzeka, że nie ma już żadnych butów, a na drugim ma swoje stare obuwie. Wydało mi się to trochę dziwne... Jestem bardzo ciekawa, czy Aurelka kiedyś zwróci na to uwagę. Generalnie polecam Wam tę serię. Historyjki są ciekawe i bardzo zabawne, i to nie tylko dla najmłodszych. Myślę, że małych fanów świnki Peppy nie muszę namawiać do lektury tych krótkich opowieści. Warto je mieć na półce.

Świnka Peppa znana jest niemal każdemu dziecku. Ta niepozorna bohaterka przeżywa w animowanym serialu przygody podobne do tych dziecięcych. Poza świetną rozrywką opowieści o Peppie są doskonałym materiałem edukacyjnym. W książeczkach znajdziemy to, co dzieci znają z telewizji i możemy doskonale wykorzystać to do zaszczepienia miłości do książek, zachęcenia do czytania lub samodzielnego opowiadania o przygodach małej świnki. Liczne ilustracje sprawiają, że dziecko będzie mogło to robić bez problemu. Takie ćwiczenie pozwoli na rozwijanie pamięci, umiejętności wypowiadania się oraz koncentracji.
Poza historyjkami z Peppą można znaleźć wiele materiałów edukacyjnych: od puzzli po pacynki (te na razie nam się marzą).
W naszej kolekcji mamy książeczki i puzzle z świnką oraz „Pomysłowy domek” zawierający puzzle z literami, przedmiotami, słowami oraz cyframi, a także książeczkę i kredę. Najbardziej podobały nam się puzzle wzorowane na piankowych, w których elementem do włożenia do tła jest cyfra. Bardzo dobre są również puzzle zawierające nazwę przedmiotu, którą trzeba dopasować do obrazka. W ten sposób dziecko uczy się czytania globalnego.
Kolejny zestaw z Puzzlami to „Zgadywanka. Czytaj i ucz się. Poznawaj słowa razem z Peppą”. Znajdziemy w nim kilka puzzli, które możemy wrzucić do „Pomysłowego domku” (aby kolejne pudło nie zagracało naszej przestrzeni),książeczkę z opisem przedmiotów , które można znaleźć w poszczególnych miejscach, ćwiczenia z rozpoznawania wyrazów. Poprawne odpowiedzi pozwoli dzieciom odkryć specjalny „długopis” (znacznik). Końcowe strony to test sprawdzający poziom zdobytych przez naszą pociechę umiejętności.
+ znacznik ("magiczny długopis") wydaje dźwięk tylko przy prawidłowych odpowiedziach, przez co nie zachęca do zaznaczania nieprawidłowych, jak w przypadku innych podobnych książeczek i tablic
+ podstawowe wyrazy
+ twarda okładka książki
+ łatwe puzzle z wyrazami i przedmiotami
-cienkie strony w książeczce, które 3 latek może szybko zniszczyć

Ogólnie bardzo nam się podoba. Zestaw polecam przedszkolakom. Dzięki niemu dzieciom łatwiej będzie oswoić się z pismem.

Moja córeczka wprost kocha Świnkę Peppę. Nie może zasnąć bez przeczytanej bajeczki o małej śwince i jej rodzinie.

• Dla Dziecka
  • Literatura młodzieżowa
  • 2016
  • Biblioteczka moich maluchów
  • Lit. dziecięca
  • świnka na okładce