This Man

Okładka książki This Man Jodi Ellen Malpas
Okładka książki This Man
Jodi Ellen Malpas Wydawnictwo: Forever Cykl: Ten Mężczyzna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ten Mężczyzna (tom 1)
This Man
Forever
2013-06-18
2013-06-18

Myślałam, że to będzie książka z ciekawą fabułą o zabarwieniu erotycznym. Tak naprawdę skojarzyła mi się z fabułą porno, do tego psychopatyczny facet, który po 1 minucie od zobaczenia głównej bohaterki już ją chce *** (ona zresztą posobnie). Śledzi ją i znajduje się w miejscach, gdzie akurat ona przebywa, każe jej przepraszać, prosić i być posłuszną. Nie sięgnę po kolejne książki z te serii.

Lektura nie najgorsza, aczkolwiek spodziewalam sie czegos lepszego biorac pod uwage ilosc pochlebnych recenzji.
Prawda jest taka, ze ta ksiazka nie ma zadnej fabuly, a jesli ma to raczej kiepska- kopulacja na okretke.
Glowna bohaterka- Ava- to osobka uzdolniona, piekna, ale tez do granic mozliwosci infantylna, przez co irytujaca.
Najpierwszy bohater zas, Jesse, to niezrownowazony rekin biznesu.
Absurdalnosc jego zachowania ledwo mozna objac rozumem.

Ksiazka z grona przecietnych.

Najpierwszy bohater zas, Jesse, to...

Ava młoda dziewczyna zaczynająca swoją karierę w świecie projektantów wnętrz. Otrzymuje nietypowe zlecenie, które z dnia na dzień zmienia jej życie. Jadac w umówione miejsce Ava nie spodziewa się spotkać przystojnego mężczyzny, lecz bogatego seniora. Nowym klientem jest Jesse Ward, który jest mężczyzną zagadką. Jego poziom pewności siebie jest tak wysoki, że staje się wręcz arogancki. Swoim zachowaniem przekracza wiele granic. W mojej opinii nie wiem czy go zabić czy pokochać.

Książka jest bardzo tajemnicza, głównie ze względu na Warda. Relacja bohaterów opiera się na pożądaniu więc nie ma co się dziwić, że książka jest bardzo gorąca, namiętna🥵 Trochę przeszkadzało mi to jak łatwo dziewczyna uległa urokowi bohatera. Gdziej jej silna wola, ale z drugiej strony kto by się nie ugiął 🤔😁 Choć intuicja podpowiada ucieczkę, Ava mimo wszystko wchodzi w bliższą relacje z Wardem. Styl autorki sprawiał, że przez książka się płynie, strony się pochłania i ciężko jest się od niej oderwać. Oczywiście miałam milion teorii spiskowych dotyczących Warda. Kim jest, co robi, co dzieje się w Rezydencji, kim jest Sarah. Nie wiem ile z tego okaże się prawdą, okaże się w kolejnych tomach, które z pewnością przeczytam niebawem. Pierwszy kończy się w miejscu gdzie całą akcja się rozpoczyna. Zdecydowanie polecam🔥🖤

Słabe. Nic nie pozostaje w pamięci.

Słabe. Nic nie pozostaje w pamięci.

Przeczytałam całą serię i dopiero podejmuję się opinii. W sumie mogłabym ocenić te prawie 1700 stron jednym słowem, ale postaram się nie ulec tej pokusie.
Przez całą lekturę zastanawiałam się dlaczego to czytam, skoro tu nie ma absolutnie żadnej historii. Największym jej problemem jest zwyczajnie brak fabuły! Ktoś tu napisał, że 80% treści to sceny seksu, ja pójdę dalej twierdząc, że jest tu go 90%. Poszczególne zbliżenia rozpisane są na kilku stronach, po czym na kolejnej para się kłóci o coś absurdalnego, aby następnie ponownie się parzyć 😁 No i jedno mnie zastanawiało: przy drugim spotkaniu ona zgadza się na "pewien rodzaj seksu" przy czym zastanawia się, że przecież dotychczas nigdy się na to z nikim nie zgodziła. Naprawdę? Ale nie to jest najlepsze, tylko to, że przez kolejne tomy ani razu więcej nie ma o tym mowy! Ot, taki jednorazowy strzał 🙈
I na koniec: jak to możliwe, że bohaterka ucieka odkrywając jakim biznesem zajmuje się jej facet, jest zniesmaczona i zbulwersowana, a kiedy potem do siebie wracają w ogóle o tym nie mówi? Przecież to powinna być pierwsza sprawa, o której powinna z nim porozmawiać, nieprawdaż? Skoro tak bardzo sprawa ją poruszyła, to dlaczego potem nie pyta go o to, nie robi wyrzutów, a tylko od czasu do czasu stroi focha, gdy ma tam jechać. 🤷‍♀️
Moim zdaniem historia naprawdę miała potencjał i mogła być ciekawsza od wielu innych tego typu pozycji gdyby nie była tak rozciągnięta. W zupełności wystarczyłaby jednotomówka! Powtarzające się sceny jedynie nużą. Nawet jako forma camasutry jest zbyt nudno.
Pominę sprawę kompletnie spaczonych umysłów bohaterów stworzonych przez autorkę i brak realizmu, bo to kwestia fantazji tejże. Jednak nie mogę przejść obojętnie nad faktem promowania zachowań zwyczajnie złych: chociażby takich, gdzie on wymusza coś na niej seksem, mało tego, wymusza seks na niej, a ona nie reaguje właściwie. Rozumiem pożądanie, rozumiem nawet niepohamowaną chuć, ale nie pojmę roztrojenia jaźni (bo tylko tak mogę nazwać zachowanie bohaterki przed, w trakcie i po seksie: nie zrobię tego, jest niedorzeczny... nie mogę mu się oprzeć, ale potem mu powiem... tak mi zrobił dobrze, że zapomniałam, że się gniewam...).
I tak się zastanawiam nad tą fascynacją tego rodzaju historiami. Czy naprawdę nam kobietom podoba się coś takiego? Wymuszony seks, kontrola pod przykrywką troski, tajemnice, które wychodzą jedna po drugiej? Czy rzeczywiście kobieta przyciśnięta do ściany przez oszałamiającego przystojniaka powinna zachować się jak główna bohaterka? Po jednej wątpliwie udanej rozmowie? Po kilku nieprzyzwoitych smsach?
Zachowań bohatera nawet nie skomentuję, bo żadne doświadczenia życiowe nie mogą go wytłumaczyć, za to nagłe jego "zakochanie" jest zwyczajnie niewiarygodne i śmieszne.
Ostatecznie żałuję, że rozpoczęłam czytanie, bo nie zwykłam zostawiać książek. Kilkakrotnie miałam chęć wyrzucić to do kosza. 3 gwiazdki tylko za to, że chciałam się dowiedzieć co jeszcze...

Relacja jest wręcz absurdalna. Bohaterów nie łączy nic. Nie przeprowadzili nawet jednej sensownej rozmowy dotyczącej ich samych. Nie ma tam sensownych refleksji, sensownych dialogów. Nie wiedzą o sobie kompletnie nic- i właśnie na tę okoliczność oraz, żeby to uczyć, przy drugim spotkaniu postanawiają zabawiać się od d**y strony. Dosłownie. Mądre? A pewnie! po co komu zabezpieczenie, po co komu zachować reszki postaw higieny skoro potem można dokończyć wieczór w pozycji 'tradycyjnej'. Serio, to jest obrzydliwe. Jestem zszokowna, że ludzie tak bezkrytycznie podchodzą do takich...niedorzeczności, że mogą takie idiotyzmy czytać bez niesmaku.
Co można powiedzieć o samych bohaterach? Ano nic. On wiecznie napalony, strofujący ciągle naszą drogą damę. Główny bohater nie jest zaborczy i apodyktyczny. On jest żałosnym stalkerem z tokstyczną osobowością, robiący problem tam gdzie go nie ma, całe szczęście ze z ostrym miętowym oddechem. Po prostu straszne.
Ona- ciągle płacząca, ciągle traci władze w nogach, jest typową amebą.
Męczące sceny seksu, Zanim zdecydowałam się na przeczytanie tej książki pozwoliłam sobie przeczytać wszystkie negatywne na jej temat opinie. Wszystkie one miały rację, książka to po prostu niskich lotów pornos. To druga w tak niedługim czasie książka, która nie ma kompletnie żadnej fabuły. Bohaterowie kopulują gdzie się da, najczęściej w tej samej pozycji. Autorka powinna Avie zafundować ochraniacz na plecy.
Ona- ciągle płacząca, ciągle traci władze w nogach, jest typową amebą.
Męczące sceny seksu, człowiek marzy by już skończyć. Brak akcji. Brak bohaterów.
I ta wspaniala lektura jest ceniona na 7,4. Jestem zdruzgotana tym, że po prostu ludzie nie mają wymagań czytelniczych.

Lekkie rozczarowanie, zarówno treścią jak i bohaterami. Wyłącznie sceny seksu, nie było tam niczego więcej, aż do przesady. Moim zdaniem optymalnie dwie lub trzy, ale prawie na każdej stronie i w każdym rozdziale to przegięcie. Oprócz fizyczności między bohaterami nic nie było, żadnych emocji. Jeszcze ona niezdecydowana i rozchwiana, a on apodyktyczny typek. Nic co by mnie urzekło.

Recenzja 05/2021
Tytuł: „Ten mężczyzna”
Seria: „Ten mężczyzna”
Autor: Jodi Ellen Malpas

Na twórczość Jodi Ellen Malpas trafiłam kilka lat temu. O ile inne tytuły nie wywarły jakoś na mnie wrażenia o tyle cała seria „Ten mężczyzna” zachwyciła mnie i zapadła głęboko w pamięci. Nie mogło jej zabraknąć w mojej biblioteczce – nie ukrywam, polowałam na nią dość długo, aby w końcu książki w papierowej wersji trafiły na moją półkę. Jodi zasłynęła na scenie literackiej właśnie tą serią wydaną w milionach egzemplarzy na całym świecie.
Ava O’Shea jest młodą, ale już cenioną projektantką nowoczesnych wnętrz. Gdy trafia jej się zlecenie w podmiejskiej, londyńskiej posiadłości, spodziewa się współpracy z otyłym, gburowatym Lordem. Jakież jest jej zdziwienie, gdy na miejscu zastaje mega przystojnego Jessego Warda? Między bohaterami dochodzi do niesamowitej chemii i przyciągania. Ava stara się uciec przed Jessem, ale nie jest w stanie ignorować uczuć, których w niej wzbudza. Dodatkowo na przeszkodzie stoi fakt, że Jesse ma dziewczynę a sama Ava dopiero zakończyła związek przez zdrady byłego partnera. Co wyniknie z ich znajomości?
Książka jest mega! Nie brakuje w niej gorących scen, ale i genialnych opisów uczuć, które niemal trawią bohaterów. Czytając „Tego mężczyznę” ma się wrażenie, że odczuwa się te emocje wraz z nimi. Powieść jest pełna namiętności i pasji, ale i strachu przed tak silnymi uczuciami. Obawa przed zranieniem i zatraceniem się w drugiej osobie, pożądanie tak silne, że nie da się z nim walczyć. Te uczucia są tak intensywne, że strony są nimi przesycone a czytelnik się w nich niemal zatraca. Dodatkowo co chwilę trafiamy na jakieś tajemnice co tylko podkręca temperaturę.
Jeśli jeszcze nie czytałyście serii „Ten mężczyzna” teraz macie szanse to zrobić, ponieważ na stronie wydawnictwa Amber pojawiła się informacja o kolejnym wydaniu całej serii. Osobiście uwielbiam całą serię. Polecam!
grazyna-a-czyta.blogspot.com

Recenzja 05/2021
Tytuł: „Ten mężczyzna”
Seria: „Ten mężczyzna”
Autor: Jodi Ellen Malpas

2/21

2/21

Cała seria miała potencjał, ale rozwleczona trylogia na 6 tomów powoduje, że 80% treści to sceny seksu, które po 3 tomach po prostu przewijasz, bo: a. nuda, b. nuda. Akcja zbyt wolna, wątki odkrywane przed czytelnikiem zbyt późno, przez to bohaterowie po prostu wydają się nienormalni. Główna bohaterka jest na maxa irytująca, zero myślenia, główny bohater aż do końca 6 tomu przywodzi na myśl słowo "nienormalny". Przeczytałam całość tylko dla tego, że jak coś zaczynam to to kończę i chciałam zobaczyć, jak z tego wybrnęła autorka. 50 twarzy Greya to przy tym 10/10.

• Romans
  • 2015