Total War. Rome. Zniszczyć Kartaginę

Maciej Szymański
Rebis
powieść historyczna
Maciej Szymański

Książka bardzo niewymagająca i często banalna. Jednak tło tej opowieści nadrabia całą fabułę. Chyba jedyna taka książka, której akcja toczy się podczas Wojen Punickich. Tylko dla tego faktu warto ją przeczytać.

O wojnach punickich każdy z nas uczył się na lekcjach historii. Słyszeliśmy o Hannibalu i jego słoniach, i o zrównaniu z ziemią potężnego miasta - Kartaginy. A także o sławnych rzymskich wodach - Scypionie Afrykańskim i Scypionie Młodszym. O tym drugim szczegółowo opowiada w...

Powieść historyczna z czasów starożytnego Rzymu. Boohaterami książki sąmłodzi rzymianie ,którzy walczą przeciwko kartaginie

Lubię książki bazujące na historii. Czytało się przyjemnie.

W mojej opinii, książka należy do przeciętnych. Poznajemy w niej kilka postaci, jednak są one potraktowane bardzo płytko. Poza tym, im dłużej czytałem tę książkę, tym bardziej kibicowałem Kartaginie, choć wiedziałem, że zostanie zburzona. W każdym razie książka świetnie przedstawia chciwość Rzymu, który najchętniej podbiłbym cały świat...

Nie da się ukryć, że książka Davida Gibbinsa nie jest tak interesująca jak części cyklu "Wespazjan" Roberta Fabbriego czy też "Wojownik Rzymu" Harry'ego Sidebottoma. Sądzę jednak, że każdy sympatyk powieści historycznych osadzonych w starożytnym Rzymie (po przeczytaniu tych ciekawszych pozycji) spokojnie może do niej zajrzeć ;)

Niestety ale chyba się trochę przeliczyłem. Sprawdziło się powiedzenie żeby nie oceniać książki po okładce. Okładka świetna ale wnętrze już nie tak do końca. Bardzo się przeliczyłem ponieważ myślałem że będzie to coś na kształt Simona Scarowa i jego rewelacyjnych Orłów Imperium. Niestety ale srogo się zawiodłem ponieważ obie książki nie mają ze sobą nic wspólnego. Już od...

Dla mnie książka przeciętna a właściwie nudna...spodziewałam się opisów znacznie ciekawszych

Fajna książka, lekka idealna, żeby oderwać się od rzeczywistości. Tym bardziej jak ktoś lubi Starożytność.

Świetna książka od której nie mogłem się oderwać :) Ciekawe dialogi i mnóstwo akcji , polecam fanom epoki :)

Dyskusje

• Historyczne