Kalejdoskop

Novae Res
Kalejdoskop Piotr Szymonowicz Literatura obyczajowa Novae Res 2013
literatura piękna
Kalejdoskop Piotr Szymonowicz Literatura obyczajowa Novae Res 2013

Zdecydowanie nowatorska i pomysłowa książka. Jedna z najoryginalniejszych, które dotąd czytałam.
Nie ma tutaj zbędnych elementów, a wszystko tworzy spójną całość. Czytając, odbywamy wspólnie z głównym bohaterem wędrówkę po jego abstrakcyjnej i zaskakującej rzeczywistości. Z każdą stroną powoli poznajemy doskonale wykreowany oraz przedstawiony przez autora świat, pełen...

Książka-alegoria o próbie zrozumienia samego siebie i odkrycia Szczęścia (nieprzypadkowo dużą literą). Myślę, że celowo w wielu momentach niedopowiedziana, można samemu wyciągnąć ciekawe wnioski i wysnuć refleksje.
Czytało się bardzo szybko, autor ma świetne pióro.
Nie ma nad czym się rozpisywać, jedno słowo wystarczy: warto.

Fantastyczna książka, pozwalająca na chwilę refleksji i zadumy nad własnym "ja". Czego szukam? Kim jestem? Do czego dążę?
Nie pozbawiona poczucia humoru, wartkiej akcji i niespodzianek.
Polecam!!!

Magiczna. Ale książka nie dla każdego, jedna z tych, które albo podobają się bardzo, albo wcale.

gniot, ja tego nie czuje. niczego nie wnosi niczego nie zmienia jakbym juz gdześ to słyszałą

"Ten cały tajemniczy, nie do końca zrozumiały nastrój sprawiał, że nie miałam ochoty zamknąć tej książki, a jednocześnie nie mogłam się doczekać, aż przeczytam ostatnie zdanie i z czystym sumieniem będę mogła o niej zapomnieć. Ale, jak się okazało, z tym zapominaniem nie jest tak łatwo. Nawet po zamknięciu jej po raz ostatni, w głowie kłębiły mi się myśli, których...

Jak byłam mała uwielbiałam bawić się kalejdoskopem, potrafiłam godzinami siedzieć i patrzeć na zmieniające się obrazy, na różnobarwne figury, na to jak te wszystkie szkiełka potrafią się ułożyć. Teraz mało kto ma w ręku kalejdoskop, w końcu jest tyle ciekawych zabawek, komputery, tablety, świat idzie do przodu, jednak czy aby na plus dla społeczeństwa?

Pamiętacie jak to...

Na półkach: , , , ,

„Żyjesz swoim życiem, czy ono żyje tobą?”[s.33]

Podobno życie to najcenniejszy dar jaki mogliśmy otrzymać. Zdaniem specjalistów pół miliona Polaków cierpi na depresję, z czego cześć tysięcy osób na rok podejmuje próby samobójcze. Pomimo wielu kroków zaradczych liczba ta wciąż rośnie. Dlaczego coraz więcej ludzi traci siłę do życia?

W powieści „Kalejdoskop” Piotr...

Zadam Ci, drogi czytelniku, pytanie. Nie jest ono ani podchwytliwe, ani łatwe, ani trudne. Jest natomiast jednym z takich, które wywołuje wiele skrajnych emocji. Domyślasz się, jak ono brzmi?

Kim jesteś?

Kalejdoskop… Z czym ten wyraz Wam się kojarzy? Z zabawką z okresu dzieciństwa? Serią przypadkowych barw? A może z niczym, jak mi. Ponieważ nie miałam...

W dzisiejszych czasach dużo jest takiej młodzieży (choć i dorosłych jest wielu): wbrew pozorom samotnej, zagubionej, a nade wszystko pragnącej odnaleźć swoje własne miejsce na świecie. Nie jest to jednak takie proste, a przynajmniej do czasu, gdy owe szukanie idealnego miejsca kończy się na samym rozmyślaniu lub, co gorsza, wmawianiu sobie, że takiego miejsca na pewno się...

Dyskusje

• 2013