Sztuka biegania

bieganie sport maraton

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Sztuka pisania o bieganiu

6 Link do recenzji

Wiedza o bieganiu w pigułce. Wszystko co na początek powinno się wiedzieć by zacząć i z przyjemnością kontynuować. Sporo uwag praktycznych, ćwiczeń i planów. zdecydowanie godna polecenia.

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów (nie licząc wstępu i podziękowania ) każdy z nich jest ciekawie opisany i dobrze wyjaśniony. Czyta się ją miło i przyjemnie. Autorka pisze w prosty sposób zrozumiały dla osoby, która być może po raz pierwszy czyta coś o bieganiu . Poleciłabym ją szczególnie osobą, które chcą zacząć biegać ponieważ tak jak już wcześniej napisałam...

Pomijając to, że książka jest dość nachalną reklamą produktów firmy Nike (i to nie tylko na obrazkach, ale i w treści), jest to warta do przeczytania pozycja dla kogoś, kto chce poważnie podejść do biegania.

Bardzo konkretna pozycja, bez lania wody. Lubię takie. reklama jest, i owszem, ale mnie zupełnie to nie przeszkadzało. Szkoda tylko, że tak mało jest w tej książce o samej autorce. no ale taki był chyba zamiar. Ogólnie, polecam zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym biegaczom.

Bardzo konkretna i wartościowa książka. Posiada dużo ćwiczeń wraz ze zdjęciami, dokładnie opisuje najważniejsze problemy oraz odpowiada na prawie wszystkie pytania każdego biegacza. Dobry poradnik zwłaszcza dla początkujących, ale nie tylko. Osoby zainteresowane bieganiem lub biegające powinny tą książkę przeczytać.

Dość ciekawe dzieło. Moja pierwsza lektura tego rodzaju.
Wnerwiała mnie reklama pewnej firmy produkującej odzież sportową.
Za najciekawsze uważam rozdziały o odżywianiu i ćwiczeniach do wykonywania pomiędzy dniami biegowymi.

Fajnie przygotowane kompendium wiedzy na temat biegania. Pozycja raczej skierowana do początkujących lub tych zaawansowanych, którzy nie mają zielonego pojęcia, że w bieganiu nie samo bieganie jest najważniejsze.

Fajne zestawy ćwiczeń, informacje o tym jak dobierać buty (chociaż akurat tutaj polecałabym raczej pójść do dobrego sklepu), jak dobierać skarpetki, strój, co...

Moim zdaniem dobra książka dla kogoś początkującego, szukającego podstawowych informacji i zachęty do pierwszego wybiegnięcia z domu. Kto chociaż ze 3 razy miał w rękach np. Runner's World nie znajdzie tam wiele nowego. Nie znaczy to, że nic... ;)

Ciekawe porady dla początkujących biegaczy, propozycje ćwiczeń, planów treningowych. Niestety przeszkadzała mi wszechobecna reklama pewnej firmy sportowej.

• 2014
  • Bieganie
  • Poradniki
  • Sport
  • Chcę w prezencie
  • Wymienię
  • XLiteratura naukowa, poradniki, przewodniki

Dodaj cytat z książki Sztuka biegania