Execution

Okładka książki Execution Alexander Gordon Smith
Okładka książki Execution
Alexander Gordon Smith Wydawnictwo: Faber and Faber Cykl: Escape From Furnace (tom 5) horror
horror
Escape From Furnace (tom 5)
Furnace 5: Execution
Faber and Faber
2011-03-03
2011-03-03
Dystopia Suspense Imprisonment Thriller Monsters

Cała seria od samego początku genialnie trzyma w napięciu. Jak się już zacznie czytać to nie da się oderwać od tej książki. Zakończenie serii niesamowite. Wszystkie tomy sprowadzały się do jednego gigantycznego punktu kulminacyjnego który został rozwiązany w niebanalny, ale też zadowalający sposób. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś przetłumaczy resztę serii na język polski żeby więcej osób mogło ją przeczytać.

"Wszyscy jesteśmy marionetkami wiszącymi ponad oceanem szaleństwa."

To już ostatni tom cyklu "Escape from Furnace" i jest mi niesamowicie przykro rozstać się z bohaterami, których tak bardzo polubiłam. Alexander Gordon Smith zrobił tutaj coś naprawdę niesamowitego. Stworzył taki klimat, taki horror, że kiedy pojawiały się momenty opisujące chociażby przyrodę, łzy napływały do oczu mogąc doświadczyć takiego piękna, na które na codzień nie zwracamy uwagi.

Po zabiciu naczelnika Crossa wieża została ostrzelana rakietami i w ostatniej chwili Alex został ocalony przez żołnierzy krążących wokół wieżowca w jednym z helikopterów, jednak ci niestety wcale nie okazali się być po jego stronie. Zamknięty i przywiązany do łóżka niczym królik doświadczalny zostaje poddany eksperymentom i badaniom, które mają pomóc żołnierzom dowiedzieć sie jak najwięcej o nektarze i jego właściwościach. Przewodzi nimi pułkownik Alice Panettierre, która podchodzi do całego procesu dość obsesyjnie, co zaczyna wzbudzać w Alex'ie podejrzenia co do jej dobrych intencji. W miedzy czasie z powodu tego co zaszło wcześniej między nim a Crossem, chłopak ma silny mentalny kontakt z Alfredem Furnacem, który pokazuje mu podczas snu co tak naprawdę spotkało tego, który zniszczył życie tysiącom dzieci.

Niesamowicie emocjonująca, wzruszyłam się niejednokrotnie i nie moglam powstrzymać łez. Napięcie i wszystkie emocje wypływały na wierzch w kulminacyjnym momencie. Nie spodziewałam się, że znajdę tutaj kolejną śmierć, która tak mnie dotknie. Kolejna ucieczka i pościg, wiele zwrotów akcji i nareszczie wszystko sie wyjaśnia, wszystko ma sens i wszystko jest po prostu KOMPLETNE.
Dziękuje bardzo A.G. Smith za fenomenalnie spędzony czas.

"Wszyscy jesteśmy marionetkami wiszącymi ponad oceanem szaleństwa."

• 2015 ✔
  • Do kupienia