Ziemia smutnej pomarańczy. Współczesne opowiadania arabskie

Opowiadania współczesne jak na rok 1983, czyli w 2018 nie aż tak współczesne, mimo to ja je lubię. Tytuł zbioru ,,Ziemia smutnej pomarańczy" w jakiś dziwny, niedosłowny sposób, bardzo trafny.

Ciekawy zbiór opowiadań arabskich pisarzy. Lektura przypadnie do gustu miłośnikom literatury i kultury bliskowschodniej. Polecam!

Wspaniałe opowiadania, które brzmią jak te z 1001 nocy tylko w wersji współczesnej.Można je potraktować jak II część "Skorpiona, opowiadań egipskich". Absolutnie godne polecenia. Akcja opowiadań osadzona w XX wieku, zebrana z kilku państw Bliskiego Wschodu jak: Egipt, Tunezja, Palestyna, Maroko, Algieria czy Arabia Saudyjska. Klasyka dla wytrawnych. Dobrze się je czyta, ale...

2022

Na półkach: , , , , ,

Szukałam tej książki po antykwariatach całej Polski, wiązałam z nią wielkie nadzieje, cieszyłam się jak dziecko, gdy wreszcie ją kupiłam, a teraz NIESTETY muszę ją nazwać jednym z moich największych czytelniczych rozczarowań tego roku.
Opowiadania nudne, kompletnie do mnie nie przemawiały, nawet mój ukochany Mahfuz tym razem nie trafił w moje serce.
A miało być tak pięknie...

Świetny kąsek arabskiej literatury.

• Literatura arabska
  • Literatura egipska
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
  • Maghreb, Misr, Mashrek, Turcja, Azja Mn., Iran, Afganistan
  • Poszukuję w bibliotekach
  • Do zdobycia

Nadżib Mahfuz Ziemia smutnej pomarańczy....