Akademia pana Kleksa

Jan Brzechwa Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Pan Kleks (tom 1) literatura dziecięca
8385193081
Siedmioróg
Pan Kleks lektury szkolne
Pan Kleks (tom 1)
literatura dziecięca
8385193081
Pan Kleks lektury szkolne

Książka do której wciąż mam ogromny sentyment. W dzieciństwie zaczytywałam się w niej. Do tej pory pamiętam niektóre fragmenty. Dla współczesnych dzieci chyba już by nie była taka ciekawa, bo mamy dziś inne realia i dzieci interesują się innymi sprawami, ale kiedyś to było coś! Film także mi się podobał, ale już nie tak bardzo jak książka.

W tym tygodniu miałam przyjemność i okazję przeczytania książki mojego dzieciństwa autorstwa Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia pana Kleksa”. Historia ta opowiada losy chłopca o imieniu Adaś Niezgódka, który trafił do szkoły gdzie dyrektorem był nie kto inny tylko pan Ambroży Kleks. Główny bohater przedstawia co dzieje się w Akademii. Okazuje się, że pan Kleks nie uczy...

Jak miło wrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie jak to było być tak młoda osobą. Czytając "Akademie Pana Kleksa" przed moimi oczami pojawiały się wydarzenia z mojego dzieciństwa, kiedy próbowała być jak Pan Kleks. Malowałam farbami dania, na twarz przyklejałam sobie kolorowe naklejki, które miały imitować piegi i chciałam mieć imię na A mimo, że nie mogłabym i tak...

Akademia pana Kleksa. Z tą książką miałam styczności jako dziecko bo była to obowiązkowa lektura. Dzisiaj do niej powróciłam po latach i powiem szczerze że Brzechwa umiał pisać książki dla dzieci. Również jak jej jego wiersze tak i ta książka mi się podoba.

Dla dzieci: 6+
Niby klasyka, ale dla mnie zbyt abstrakcyjna. Dziecko też nie pałało zapałem do tej książki.

Książka Jana Brzechwy jest dziwna :) Abstrakcyjna, urbanistyczna, oniryczna jak Dwudziestolecie międzywojenne, chociaż wydana została po raz pierwszy w 1946 roku. Z powodu okoliczności historycznych, jak sądzę, bowiem to utwór scalający wyznaczniki literatury sprzed 1939. W Polsce przyjęto, że jest to lektura dla dzieci, ale wydaje się, że mogłaby być również omawiana w...

Książka bardzo fajna i pouczająca. W wieku 4 lat zaczęłam oglądać filmy z Akademią Pana Kleksa i były one włączone przez cały dzień i nadal nie mam ich dość. Książka również fantastyczna, przekazana dla młodszych czytelników, pokazująca naukę poprzez zabawę.
BARDZO POLECAM

bardzo lubię uczy jak wykorzystywał czas oraz jak się dobrze uczyć

Polecam

Nie porwała mnie.

Nie wciągnęła mnie w żaden sposób. Chociaż było kilka scen śmiesznych np z muchami.

21 636
    2 407