Pelerynek i pogoda pod psem

Okładka książki Pelerynek i pogoda pod psem Wouter van Reek
Okładka książki Pelerynek i pogoda pod psem
Wouter van Reek Wydawnictwo: Hokus-Pokus literatura dziecięca
2013-05-01
2013-05-01
32 min.
Iwona Mączka
dla dzieci książka obrazkowa picture book

Bohaterem książki Pelerynek i pogoda pod psem jest pan, który trochę przypomina jakiegoś dwunożnego ptaka, może gawrona. Mam takie skojarzenie, ponieważ twarz tytułowego bohatera przywodzi na myśl właśnie ptasi dziób. Do tego cały czas chodzi, nawet w domu, w czerwonym przeciwdeszczowym płaszczu z kapturem na głowie. Co wyraźnie przywodzi mi na myśl gawrony, ponieważ gdy podpatruję te ptaki, jak spacerują po trawniku za oknem, to mam wrażenie, że mają na sobie przyciasne płaszcze.
Samotny domek, w którym mieszka pan Pelerynek, znajduje się w szczerym polu, niedaleko lasu. Za oknem pada, a właściwie leje. Skończyło się drewno, więc bohater wysyła swego psa Lupusia do lasu, aby przyniósł trochę chrustu na opał. A on tymczasem przygotuje herbatę dla nich obu. Tak zaczyna się historia. Nie jest długa, cała książka liczy sobie 28 stron, ale dzieje się w niej całkiem sporo.

- - -
całość tu:

Piękna i oryginalna bajka o przyjaźni i troszczeniu się o przyjaciela.

Piękna i oryginalna bajka o przyjaźni i troszczeniu się o przyjaciela.

Jest śmieszna dlatego że Pelerynek prosi psa Lupusia o przyniesienie drewna na opał kiedy Lupuś poszedł po drewno to trwało tak długo że Pelerynek poszedł po psa.Kiedy go spotkał to zrobił namiot i spali w lesie.

• Dla dzieci
  • Dla Łe-Łe
  • Zakończone: 50 książek w 2013
  • Złota Lista 4+
  • Książki
  • Zosi

Dodaj cytat z książki Pelerynek i pogoda pod psem