Dragon's Blood

2004-05-01
2004-05-01
9780152051266
fantasy fantastyka smoki

Okładka książki Cursed Charlie Jane Anders, Mike Carey, Karen Joy Fowler, Neil Gaiman, Christopher Golden, Christina Henry, Paul Kane, Marie O’Regan, Michael Marshall Smith, Adam Stemple, Jane Yolen
Cursed Charlie Jane Anders...
Okładka książki Trolls Eye View: A Book of Villainous Tales Peter S. Beagle, Holly Black, Michael Cadnum, Nancy Farmer, Wendy Froud, Neil Gaiman, Nina Kiriki Hoffman, Ellen Kushner, Kelly Link, Garth Nix, Delia Sherman, Midori Snyder, Joseph Stanton, Catherynne M. Valente, Jane Yolen
Trolls Eye Vie... Peter S. Beagle, Ho...

Bardzo sympatyczna, wciągająca lektura. Co mnie w niej urzekło?
Przede wszystkim świat. Miks science fiction i fantasy - akcja dzieje się na planecie skolonizowanej niegdyś przez więźniów, pustynnej, nieprzyjaznej. Jak można domyślić się z tytułu, zamieszkują ją smoki. Kiedyś były bliskie wymarciu, jednak po udomowieniu jest ich już znacznie więcej. Organizowane są walki smoków (nie na śmierć i życie, wbrew temu co widnieje w opisie),przygotowywaniem gadów do walk zajmują się trenerzy. Ciekawy jest też podział społeczeństwa na kasty - panów i niewolników, którzy noszą na szyjach sakwy z zarobionym złotem, a gdy sakwa się wypełni, mogą uzyskać wolność. Dla tych, którzy science fiction obchodzą szerokim łukiem, mam dobre wieści - elementów sf jest tu bardzo niewiele.
Głównym bohaterem jest młody niewolnik, który marzy o tym, by zostać trenerem i zarobić tyle złota, by móc wykupić swoją wolność. Wykorzystując pomyłkę w liczeniu świeżo wyklutych smoczych piskląt, udaje mu się zdobyć własnego smoka. Co dzieje się dalej - polecam przekonać się samemu.

Bardzo sympatyczna, wciągająca lektura. Co mnie w niej urzekło?

• Smoki
  • Opinie Firewarrior