Szlakami zamków krzyżackich

zamki krzyżacy Warmia Mazury
turystyka, mapy, atlasy
8373196803
zamki krzyżacy Warmia Mazury

Zazwyczaj narzeka się na nasze położenie geopolityczne w sąsiedztwie dwóch potęg, ale w przypadku Krzyżaków oraz pozostałości po ich budownictwie, jesteśmy w znakomitej sytuacji. Z racji tego, że państwo zakonne w dużej mierze zajmowało obszar znajdujący się obecnie wewnątrz granic Polski i wybudowało – jak podaje autor – ponad 120 murowanych obiektów warownych, jesteśmy w...

• Turystyka/geografia/podróże
  • 12.Architektura,sztuka,geografia

Dodaj cytat z książki Szlakami zamków krzyżackich