The Midnight Heir

Okładka książki The Midnight Heir Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan
Okładka książki The Midnight Heir
Cassandra ClareSarah Rees Brennan Wydawnictwo: Margaret K. McElderry fantasy, science fiction
40 str. 40 min.
Margaret K. McElderry
2013-07-16
2013-07-16
40 min.
bane chronicles magnus bane nocni łowcy

Okładka książki Złota wieża Holly Black, Cassandra Clare
Złota wieża Holly Black, Cassan...
Okładka książki Miedziana rękawica Holly Black, Cassandra Clare
Miedziana ręka... Holly Black, Cassan...
Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Próba żelaza Holly Black, Cassan...

Na półkach: , , , , , ,

No i znów cofamy się do Londynu gdzie Bane spotyka pięknego, młodego James o czarnych włosach, idealnych rysach i oczach koloru złota, syna swojego przyjaciela Willa. I tak poznajemy dosyć krótka znajomość Magnusa z ów chłopcem i dowiadujemy się o jego nieszczęśliwej miłości. Czarownik po raz kolejny pomaga członkowi rodu Herondale'ów (jakie to smutne, że jednego ratuje miłość a innego zabija).
Spotykamy w tym krótkim opowiadaniu brata Zachariasza, Willa i Tesse (bliżej ich poznać można w Diabelskich Maszynach) oraz zostanie nam przedstawiona smutna historia Linghwoot'ów.

,,Kaczki przyjmijcie mnie na swojego króla"
"Mój ojciec myślał, że został przeklęty. Ale ja... Ja jestem potępiony."

Cóż pisać? Jest Magnus, jest brokat, jest magia, są przystojni mężczyźni- czego chcieć więcej?

Świetne jest to, że w książce jest Tessa, Will i James. Jest przedstawione co dzieje się u nich po 25 latach. Chociaż szkoda, że nie było niczego więcej o ich synie. Jestem ciekawa jak potoczyły się jego losy. Wcześniejsza część i ta są moimi ulubionymi. :)

Dobre opowiadanie, lepsze od poprzednich, choć jak ktoś nie skończył trylogii Piekielnych Maszyn to popsuje sobie całą zabawę - opowiadanie opisuje czas co dzieje się 25 lat po wydarzeniach z końca trylogii.

"Kaczki przyjmijcie mnie na swojego króla!"

Uwielbiam momenty, w których pojawiają się moi ulubieni bohaterowie. I właśnie tak się dzieje.
Magnus wraca do Londynu i spotyka młodzieńca, podobnego do swojego dawnego przyjaciela - Will'a Herdonale'a. Bane znów okazuje swe dobre serce i odprowadza zagubionego Jamesa do Instytutu. (Tutaj odsyłam do trylogii "Diabelskie Maszyny" tej samej autorki)
Muszę powiedzieć, że nie umiałam doczekać się tej części, ponieważ pierwszy raz w "Kronikach Bane'a" pojawiła się Tessa, Will i brat Zachariasz.

"Kaczki przyjmijcie mnie na swojego króla!"

In Edwardian London, Magnus Bane discovers old friends and new enemies…including the son of his former comrade Will Herondale. One of ten adventures in The Bane Chronicles.

Magnus thought he would never return to London, but he is lured by a handsome offer from Tatiana Blackthorn, whose plans—involving her beautiful young ward—are far more sinister than Magnus even suspects. In London at the turn of the century, Magnus finds old friends, and meets a very surprising young man...the sixteen-year-old James Herondale.

This standalone e-only short story illuminates the life of the enigmatic Magnus Bane, whose alluring personality populates the pages of the #1 New York Times bestselling series The Mortal Instruments and The Infernal Devices. This story in The Bane Chronicles, The Midnight Heir, is written by Cassandra Clare and Sarah Rees Brennan.

Tym razem Magnus wraca do Londynu i co tam zastaje? nadal żywy problem miłości. Biedny James Herondale.. Opowiadanie zaczęło mnie tak wciągać, że zaledwie 40 min wystarczyło mi na przeczytanie :) bardzo fajny motyw, tylko szkoda, że tak szybko zakończony. Fabuła konkretna, ale tylko w sytuacji, kiedy Cassie rozwinęłaby ją jako książkę. Oceniam dość wysoko, bo opowiadanie jest naprawde fajne i ciekawe :) widzę, że każde kolejne jest coraz ciekawsze, wiec powoli zapominam o pierwszych dwóch nieudanych przypadkach ;)

Kroniki są zdecydowanie coraz lepsze! Oby tak dalej :D

Kroniki są zdecydowanie coraz lepsze! Oby tak dalej :D

Miło powrócić do Tessy, Willa, Jema :)

Miło powrócić do Tessy, Willa, Jema :)

Ciekawe

Ciekawe